K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zakręcona pomoc skarbom

0

W 65. miejscach na terenie Pomorza trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. W roku 2017 udało się ich zebrać ponad 5 ton. Dzisiaj, 8 stycznia, nakrętki przekazały dzieci z Przedszkola nr 6 w Lęborku.

Jednym z wielu przedsięwzięć realizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” jest zbiórka nakrętek. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród lokalnego społeczeństwa.

Nasze stowarzyszenie tę akcje prowadzi od trzech lat – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. – Mam 65 punktów na terenie powiatu lęborskiego. Przedszkole nr 6, na czele z dyrektor Teresa Cygan od początku jest bardzo zaangażowane. Przekazuje dużo nakrętek. Zresztą podobnie jak i inne placówki. Dziękujemy za ten dar serca.

Przedszkolaki z wielką radością przekazały przedstawicielkom „Niebieskiego Skarbu” nakrętki. Środki finansowe z ich sprzedaży stowarzyszenie przekazuje na działalność statutową. W ubiegłym roku w ramach projektów prowadzone były specjalistyczne szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi autystycznymi, zorganizowano kilka wycieczek i spotkań integracyjnych oraz obchody związane ze Światowym Dniem Autyzmu.

W pierwszym roku zebraliśmy około dwóch ton nakrętek – wspomina Emilia Wolska, wiceprezes stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. – W kolejnym roku cztery tony, a w zeszłym roku już ponad pięć ton nakrętek. Akcja cały czas się rozwija. Dużo osób pyta, do kiedy trwa nasza akcja. Otóż trwa ona cały czas. Do odwołania.

Są różne formy pomocy – dodaje Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Nakrętki są wkładem finansowym w realizowane projekty, czyli terapię dzieci z autyzmem czy pomoc rodzinom tych dzieci. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc nasza akcję, zapraszamy do osobistego kontaktu.

Pomoc skarbom ma też swój wymiar ekologiczny. Oprócz pomagania innym dzieci uczą się segregowaniem odpadów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.