Siatkarski turniej

0

W hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Banacha w Słupsku odbył się Ogólnopolski Turniej Kadetek „Energa Fair Play” o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku.

Do rywalizacji w słupskim turnieju przystąpiły cztery zespoły kadetek: MKS Koszalin, Morena Miastko, UKS Gdyńska Akademia Siatkówki Gdynia oraz gospodarz, Energa Czarni Słupsk. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25. Dla trenerów turniej ten był ostatnim sprawdzianem przed rozgrywkami nowego sezonu. Marek Majewski, trener Energi Czarnych Słupsk przyznał, że taki był zamysł organizatorów turnieju. Wzięły w nim udział zespoły prezentujące wysoki poziom, a faworytem była drużyna z Gdyni. Słupski szkoleniowiec zapewniał, że jego podopieczne podejmą walkę i nie będzie dla nich straconych piłek.

Rzeczywiście podopieczne Marka Majewskiego walczyły o każdą piłkę z najgroźniejszymi rywalkami UKS-em Gdynia pokonując je 3:0 w setach do 22, 18 i 23.Ciekawy mecz słupszczanki rozegrały z drużyną MKS-u Koszalin. Pierwszy set to wygrana Czarnych 25:21, drugiego przegrały do 20 po szkolnych błędach przy zagrywce, a w trzecim jeszcze do stanu po 12 trwała wyrównana walka. Później coś się zacięło w zespole Czarnych i przegrały tego seta do 19, a całe spotkanie 1:2. Największą niespodziankę w turnieju sprawiła drużyna Moreny Miastko, która urwała po jednym secie drużynie Czarnych i UKS-owi Gdynia. Ostatecznie rywalizację wygrał MKS Koszalin. Drugie miejsce zajęły gospodynie, dopiero na trzecim uplasował się faworyt turnieju GAS Gdynia, a na czwartym Morena Miastko. Do najlepszych zawodniczek w zespołach należały Hanna Kwietniewska w MKS-ie Koszalin, Sara Suryś w Enerdze Czarnych Słupsk, Julia Woźniak w UKS-ie GAS Gdynia i Martyna Żurawik w Morenie Miastko.

Trener Marek Majewski do rozgrywek wojewódzkich zgłosił dziewczęta w każdej grupie wiekowej, czyli kadetek, młodziczek, juniorek i seniorek w III lidze.

Co z tego wyniknie, zobaczymy – mówi Marek Majewski. – Będziemy grać o jak najlepszy wynik. Postaramy się wejść do finału wojewódzkiego. Na tym zależy nam szczególnie. Przynajmniej w kategorii kadetek.

Szkoleniowiec podkreślił, że siatkarki mają w tej chwili możliwość korzystania z dobrej bazy treningowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Dzięki temu miłośnicy siatkówki w Słupsku będą mieli okazję do śledzenia poczynań drużyny dziewcząt, która walczyć będzie w III lidze. Grać będą cztery drużyny, choć początkowo zgłosiło się siedem. Trzy pierwsze awansować będą do rozgrywek półfinałowych walki o II ligę. (opr. rkh)