LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Lider Cup 2019

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Lider Cup 2019 roczników 2006/2007. Rywalizowało dziesięć czołowych zespołów krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej.

To pierwszy taki turniej w Sławnie i jeden z największych w regionie spośród młodzieżowych turniejów piłkarek ręcznych. Uczestniczyło w nim blisko 150 zawodniczek z dziesięciu drużyn, a wśród nich MKS Kusy Szczecin, Junak Handball Team Włocławek, MKS Słupia Słupsk, UKS Zielonka, AZS Politechnika Koszalińska SP-7 i SP-17, dwa zespoły SKF KPR Sparty Oborniki oraz gospodarze turnieju, UKS Lider Handball Sławno.

Nigdy jeszcze w Sławnie nie było tak renomowanych zespołów, jak nasi turniejowi goście – mówi Szymon Biegajski, trener Lidera Handball Sławno. – To są trzy zespoły mistrzów poszczególnych województw, trzy zespoły wicemistrzów, więc naprawdę bardzo silna stawka.

Bardzo dobrze turniej rozpoczęła drużyna gospodarzy, która istnieje dopiero od trzech lat. Szymon Biegajski podkreśla, że jego drużyna zwyciężyła we wszystkich spotkaniach grupowych, a za przeciwników miała bardzo silne zespoły, bo między innymi wicemistrza województwa wielkopolskiego i mistrza kujawsko-pomorskiego. Te wyniki mogą świadczyć o tym, że praca w Sławnie idzie w dobrym kierunku.

Dla szkoleniowca zespołu MKS Słupia Słupsk Karoliny Rolbieckiej uczestnictwo w tak silnie obsadzonym turnieju to doskonała lekcja szkoleniowa dla jej podopiecznych, bo jak się uczyć, to od najlepszych.

Przyjechałyśmy, żeby ogrywać się przed nadchodzącym sezonem. Będzie już nad czym pracować i wyciągać wnioski. Przyjechałyśmy w eksperymentalnym składzie. Są w nim nawet dziewczynki młodsze niż te, dla których przeznaczony jest ten turniej, ale chcemy je zgłosić do rozgrywek dzieci – zaznacza Karolina Rolbiecka, trener MKS-u Słupia Słupsk i dodaje, że cieszy ją możliwość zagrania z drużyną mistrza Polski z rocznika 2006, bo będzie to okazja do sprawdzenia się z silnym przeciwnikiem.

Mecz fazy ćwierćfinałowej Słupi Słupsk z aktualnym mistrzem Polski, drużyną UKS Bukowia Buk zakończył się wysoką porażką słupszczanek 6:18. Natomiast gospodynie UKS Lider Sławno wygrały z MKS-em Kusy Szczecin 14:6. Do półfinałów awansowały Sparta Oborniki I, UKS Bukowia Buk, UKS Lider Sławno i Junak Handball Team Włocławek. W pierwszej parze półfinałowej Bukowia Buk pokonała Junaka Włocławek 10:5, natomiast UKS Lider Sławno po zaciętym meczu wygrał 12:10 z pierwszym zespołem Sparty Oborniki. W walce o zwycięstwo w turnieju Lider CUP 2019 naprzeciw siebie stanęły drużyny, które nie przegrały żadnego spotkania. Lider Sławno i Bukowia Buk. Mające więcej doświadczenia mistrzynie Polski wygrały ten finał 16:9, choć do przerwy Bukowia prowadziła tylko 9:7. Zwyciężczynie w siedmiu spotkaniach całego turnieju zdobyły aż 139 bramek.

W meczu o trzecie miejsce drużyna Junaka Włocławek pokonała 13:11 Spartę Oborniki. MKS Słupia Słupsk w tym bardzo silnym turnieju zajęła bardzo dobre siódme miejsce. W siódemce turnieju na lewym rozegraniu znalazła się Hanna Zaborowska zawodniczka Słupi Słupsk, natomiast na prawe rozegranie wytypowano Zofię Chwojnicką z Lidera Sławno. (opr. rkh)

Skomentuj