LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Dzień Mieszkańca

0

W najbliższą sobotę w Ustce na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Dzień Mieszkańca. Na przybyłych będą czekać nie tylko liczne atrakcje, ale i stoiska informacyjne miasta. W trakcie wydarzenia wręczone zostaną honorowe nagrody burmistrza.

W najbliższą sobotę w Ustce na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji ustczanie świętować będą Dzień Mieszkańca. Organizowana w weekend impreza ma być przede wszystkim okazją do zobaczenia się i wspólnego biesiadowania. Z pewnością wielu z mieszkańców odwiedzi w sobotę teren OSiR-u, dlatego włodarze Ustki pomyśleli o wykorzystaniu tej okazji, by podzielić się najważniejszymi bieżącymi sprawami dotyczącymi życia w mieście.

Podczas Dnia Mieszkańca zapraszamy wszystkich do stoiska miasta, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o programie „Czyste powietrze” czy o programie „Zielona Ustka”, a także o budżecie obywatelskim, ponieważ wczoraj opublikowaliśmy listę projektów, na które mieszkańcy będą głosować ‒ mówi Eliza Mordal, rzeczniczka Urzędu Miasta Ustka. ‒ Podczas Dnia Mieszkańca wnioskodawcy będą się promować.

Zgromadzeni na imprezie urzędnicy będą również udzielać informacji o projektach społecznych kierowanych do mieszkańców. Dodatkowo około godziny 17.30 odbędzie się wyjątkowa uroczystość.

Będzie to wręczenie honorowych nagród burmistrza, czyli nagrody „Ambasador Miasta Ustka” oraz nagrody, którą wręczamy po raz pierwszy ‒ „Ustczanin Roku”. „Ambasador” to osoba, która popularyzuje Ustkę w kraju bądź za granicą, natomiast nagrodę „Ustczanin Roku” zorganizowaliśmy z myślą o osobach, które działają tutaj, lokalnie, ale wpływają na życie miasta czy to poprzez organizację jakichś wydarzeń, czy poprzez inicjatywy, które zachęcają mieszkańców do działania – mówi Eliza Mordal.

Możliwość zasięgnięcia ważnych społecznie informacji to jedno, ale jak na imprezę masową przystało, na przybyłych czekać będzie także wiele innych atrakcji – m.in. wspólne gotowania zupy rybnej czy sportowa rywalizacja. Dodatkowo czas najmłodszym umilą różnego rodzaju animacje i wojna balonowa. Całość Dnia Mieszkańca, wspólne biesiadowanie i uroczystości, zwieńczy koncert Mrozu, autora przeboju „Jak nie my, to kto”.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 14 września, o godzinie 15, a zakończy około godziny 20. (opr. jwb)

Skomentuj