LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kurier namierzony

0

Policja zatrzymała kuriera, który kilkanaście dni temu przywłaszczył sobie samochód służbowy i znajdujące się w nim przesyłki. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia, kiedy to policja otrzymała zawiadomienie o przywłaszczeniu pojazdu służbowego przez pracownika jednego z przedsiębiorstw kurierskich. Mężczyzna po wyjechaniu z bazy nie wrócił już do firmy. Pojazd znaleziono dopiero dzień później. Porzucony z przesyłkami stał w lesie w okolicach Słupska.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Okazało się, że brakowało ponad dziesięciu paczek. Część z nich policjanci już odzyskali. Teraz nasze działania zmierzają do odzyskania pozostałych przesyłek. Warto dodać, że dobre rozpoznanie funkcjonariuszy doprowadziło nas do ustalenia miejsca pobytu osób, które mogą mieć związek z tą sprawą, i już po kilku dniach mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn – informuje st. sierż. Monika Sadurska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Sprawcami czynu są 29-letni mężczyzna, który zatrudnił się w firmie kurierskiej, oraz jego wspólnik, 31-letni mieszkaniec powiatu słupskiego. Obaj usłyszeli zarzuty przywłaszczenia powierzonego mienia. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia. (opr. jwb)

Skomentuj