LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Startupy wystartowały

0

Słupski dom startupów, znajdujący się w odnowionej kamienicy przy ulicy Tuwima, już działa. Początkujący przedsiębiorcy będą mogli liczyć w nim na bezpłatną przestrzeń biurową oraz wsparcie merytoryczne.

Dom startupów to miejsce przygotowane specjalnie z myślą o początkujących przedsiębiorcach, którzy na rynku dopiero stawiają pierwsze kroki. Miejsce na poddaszu tzw. kamienicy Otto Freundlicha będzie działało na zasadzie przestrzeni open space, to znaczy że każdy startupowiec będzie mógł tu przyjść popracować lub rozwijać kontakty biznesowe. Ponadto aktywator startupów będzie prowadził szkolenie i doradzał w sprawach prowadzenia firmy.

Jesteśmy miejscem, które wspiera i doradza, tak naprawdę nasza oferta jest na tyle szeroka, że każdy z młodych przedsiębiorców – przy czym mówiąc „młodych”, bardziej mam na myśli staż prowadzenia firmy, niż rzeczywisty wiek przedsiębiorcy – mówi Kamil Michaluk ze spółki „Witaj Świecie”. – Pomagamy, dając wsparcie księgowo-prawne, marketingowe, IT, a także doradztwem bardziej indywidualnym, jak firmę prowadzić, jakie problemy, trudności można napotkać po drodze i jak sobie z nimi poradzić. Organizujemy także szkolenia dla przedsiębiorców, startupowców. Tych szkoleń będzie naprawdę bardzo dużo, a ich tematyka w dużej mierze będzie uzależniona od tego, czego oni sami będą potrzebowali. Niebawem będziemy zbierali informacje o potrzebach użytkowników i wsłuchiwali się w to, czego rzeczywiście potrzebują.

Aktywator startupów jest całkowicie darmowy i otwarty na wszystkie pomysły prowadzenia biznesu. Jedynym kryterium jest czas prowadzenia firmy – nie może przekraczać 24 miesięcy. Przestrzeni na poddaszu kamienicy nie można też będzie traktować jako oficjalnego adresu, pod którym prowadzi się działalność gospodarczą. Poza tym początkujący przedsiębiorca znajdzie tam wszystko, czego będzie potrzebował.

U nas nie można prowadzić działalności gospodarczej, nie można jej zarejestrować – mówi Kamil Michaluk – natomiast można ją zarejestrować w domu, a do nas przyjść i pracować – w świetnej atmosferze, fajnym miejscu, z fajnymi ludźmi, w dobrej, ładnie zagospodarowanej przestrzeni z małą kuchnią. Może w tym pomieszczeniu komfortowo pracować 10-12 osób jednocześnie. Na pewno z czasem będziemy tworzyli grafiki, kto i kiedy przychodzi, aby te biurka były wtedy dla nich wolne.

Jak na razie dom startupów na brak zainteresowania nie narzeka. Jeszcze przed uruchomieniem wielu przedsiębiorców kontaktowało się w sprawie miejsca. Oficjalne otwarcie zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 9 września. Zainteresowani szczegółowe informacje dotyczące aktywatora mogą znaleźć na facebookowym fanpage’u Aktywator – Dom Startupów – Wystartuj w Słupsku. (opr. jwb)

Skomentuj