LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Rewitalizacja parku

0

Park Jana Pawła II w Ustce zostanie poddany rewitalizacji w ramach projektu „Przywrócenie walorów historycznych Starej Osady Rybackiej w Ustce”. Wyeksponowane w nim zostaną zachowane fundamenty dawnego kościoła.

Ustka kontynuuje prace związane z parkiem Jana Pawła II. Rozpoczęły się one rok temu pracami archeologicznymi, które odsłoniły część fundamentów kościoła św. Jana Chrzciciela, który został rozebrany w 1889 roku. Włodarze miasta, w ramach projektu przywrócenia walorów historycznych Starej Osady Rybackiej w Ustce, postanowili wykorzystać to historyczne znalezisko.

W tej chwili stanie tam taki stelaż, który mniej więcej będzie odzwierciedlał usytuowanie tego kościoła – wyjaśnia Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta Ustka. – Od miesiąca można tam oglądać makietę starej osady rybackiej. Miejsce to stanie się dodatkową atrakcja turystyczna w Ustce. Będzie elementem zwiedzania osady rybackiej w Ustce. W ramach tego projektu przygotowaliśmy trzy ulice, a przygotujemy tez meble na ulicy Czerwonych Kosynierów i Marynarki Polskiej.

Koncepcja zagospodarowania parku jest już gotowa. Dla wszystkich zainteresowanych jego nowym wyglądem przygotowano specjalną prezentację.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta oraz wszystkich zainteresowanych historia Ustki i tym projektem na prezentację, która odbędzie się 12 września o godzinie 17 w Urzędzie Miasta Ustka – zaprosiła Eliza Mordal.

Termin rozpoczęcia jak i zakończenia prac nie jest jeszcze znany, ale najprawdopodobniej całość będzie gotowa w przyszłym roku. (opr. rkh)

Skomentuj