LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Dożynki w Swołowie

0

Wójt gminy Słupsk, Centrum Kultury Gminy Słupsk oraz Muzeum Kultury Ludowej Pomorza zapraszają na gminne święto plonów 2019 do Swołowa.

W najbliższą sobotę, 7 września, mieszkańcy 35 sołectw z terenu gminy Słupsk spotkają się w Swołowie na dożynkach gminnych. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w swołowskim kościele, a następnie korowód z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Gminy Słupsk przemaszeruje do zagrody Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. Tegorocznymi starostami dożynek są państwo Ewa i Józef Klimczuk z Bruskowa Wielkiego, natomiast gospodarzem sołectwo Bierkowo.

Państwo Klimczuk prowadzą gospodarstwo rolne od 1985 roku. Posiadają 40 ha ziemi, a głównymi kierunkami produkcji są zboża, ziemniaki i warzywa. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, wyposażone w nowoczesny park maszynowy oraz nowe zabudowania, dostosowane do prowadzonego kierunku produkcji.
Podczas gminnych dożynek nie zabraknie swojskiego jedzenia, o
które zadba 12 kół gospodyń wiejskich z terenu gminy. Organizatorzy przygotowali też inne atrakcje, m.in. maraton czytelniczy w ramach Narodowego Czytania oraz strefę malucha z malowaniem twarzy i popularnymi dmuchańcami dla dzieci. Zaplanowano również wystawę wieńców żniwnych i chlebów dożynkowych. W tym roku gwiazdami święta plonów będą wokalistka Cleo oraz aktor Andrzej Grabowski.

Program dożynek gminnych:

godzina 15:00 – Msza Święta

godzina 16:00 – uroczyste otwarcie święta plonów

godzina 17:00 – koncert Cleo

godzina 18:30 – stand up Andrzeja Grabowskiego

godzina 20:00 – zabawa taneczna z DJ-em

Wójt Barbara Dykier, Centrum Kultury i pracownicy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza zapraszają na wspólną zabawę dożynkową w pomorskiej stolicy Krainy w Kratę wszystkich mieszkańców gminy Słupsk, mieszkańców Słupska i turystów. Wstęp jest wolny. (jwb)

Skomentuj