LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Pirat drogowy namierzony

0

Do sieci trafiło nagranie z kamery samochodowej, rejestrujące wyprzedzanie na trzeciego w trakcie jazdy. Już kilka godzin po obejrzeniu filmu słupscy policjanci dotarli do kierowcy, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Słupsku, kierujący mazdą, jadąc ze Słupska w kierunku Ustki, wyprzedzał na podwójnej ciągłej ciąg samochodów, podczas gdy na drugim pasie znajdowały się inne pojazdy.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast zaangażowali się w działania, które miały na celu dotrzeć do sprawcy i ukarać za popełniane wykroczenia. Sprawna współpraca wszystkich funkcjonariuszy drogówki doprowadziła do ustalenia sprawcy wykroczeń i zastosowania wobec niego kary.

Okazało się, że pojazdem marki Mazda kierował 38-letni obywatel Ukrainy, który przyznał się do popełnianych wykroczeń. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi – jednym za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugim za nieprzerejestrowanie pojazdu w wymaganym czasie. Łączna kara wyniosła 1000 złotych”. (źródło: KMP w Słupsku, zdjęcia: youtube.com)

Skomentuj