LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Przeboje na smyczki

0

W minioną niedzielę gośćmi Karola Szymanowskiego na wydawanym przez niego garden party byli wioliniści zespołu Fair Play Quartet. Słoneczna pogoda i propozycja posłuchania muzyki Michela Jacksona w aranżacjach na kwartet smyczkowy przyciągnęły liczne grono odbiorców.

Niedzielne spotkania z muzyką w słupskim parku im. Jerzego Waldorffa mają już swoją renomę. Tak u melomanów, jak i w środowisku muzycznym. Patronujący im Karol Szymanowski na pewno byłby ukontentowany słysząc koncertujący zespół Fair Play Quartet. Paulina Mastyło, Justyna Milkiewicz, Agnieszka Zagroba-Klahs i Jan Stokłosa proponują odbiorcom muzykę z pogranicza klasyki i muzyki rozrywkowej. Ich ostatnim projektem jest „Jackson on Strings”, ale w Słupsku wykonali nie tylko utwory tego wokalisty. Brawurowo zagrane Libertango Astora Piazzoli czy Summertime Georga Gershwina pokazały, że smyczkowe aranżacje XX-wiecznych klasyków mogą znajdować szerokie grono słuchaczy.

Tradycyjnie już publiczność tych koncertów zajmuje miejsca nie tylko na ławkach i krzesełkach, ale także na trawnikach. Niemal piknikowa atmosfera nie przeszkadza jednak w chłonięciu muzyki, a Garden Party u Karola jest nazwa adekwatną do klimatu tych niedzielnych koncertów. (rkh)

Skomentuj