LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Zwycięstwa Gryfa i Slough

0

Na obiekcie sportowym Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy w ramach tegorocznych „Dni Kobylnicy” odbył VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów i Superjuniorów. Był również rajd rowerowy malowniczymi trasami gminy Kobylnica.

Stadion piłkarski w Kobylnicy nie widział dawno tak dużej liczby zespołów piłkarskich w różnym wieku. Tej imprezie przyświecało hasło „w sporcie nie ma wieku ani granic”.

Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica przypomniał, że to już siódma edycja tej imprezy, znakomicie przygotowana organizacyjne przez stowarzyszenie kierowane przez Józefa Koneckiego. Pogoda dopisała, a liczba i jakość drużyn gwarantują sportowe emocje.

Uroczystego otwarcia VII Międzynarodowego Turnieju Oldbojów i Superjuniorów dokonał włodarz gminy Leszek Kuliński, a towarzyszyli mu samorządowcy z Zarszyna w województwie podkarpackim, gminy zaprzyjaźnionej z Kobylnicą. Ta pokoleniowa impreza jest największą i jedyną taką nie tylko na Pomorzu, ale też w Polsce. Oprócz zmagań piłkarskich gospodarze wspólnie ze Stowarzyszeniem „Szprycha” zorganizowali dla miłośników jednośladów rajd rowerowy po malowniczych terenach gminy Kobylnica. Uczestniczyli w nim również rowerzyści z regionu Beskidu Niskiego.

Współpraca obu gmin trwa już kilka lat, ale nowa wójt Magdalena Gajewska widzi potrzebę poszerzenia jej nie tylko o sport, ale również o inne dziedziny, które przyniosłyby korzyść obu gminom.

Jak co roku najwięcej emocji dostarczają dwudniowe rozgrywki piłkarskie oldbojów i tych trochę młodszych, superjuniorów. Z drużyn zagranicznych do rywalizacji przystąpili Oldboje Polonii Grodno (Białoruś) oraz Gryf Masters Slough (Anglia). Regiony reprezentowane były przez Team Adamski Słupsk, Oldbojs Ustka, Bytovia Bytów, No Name Słupsk, Oldboje Zarszyn, Pomerania Słupsk, Oldboje Kobylnica, Zryw Kretomino oraz organizatorzy, FK Oldboje Słupsk.

W turnieju sperjuniorów rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: przedszkolaki (rocznik 2014), kolejną grupą był rocznik 2012 i najstarsza, to rocznik 2010. W ramach tych rozgrywek grano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały dwa razy po 5 minut. Łącznie na boiskach wystąpiło ponad 60 zawodników (chłopców i dziewczynek), którzy rozegrali 14 meczów strzelając w nich 54 bramki. W grupie przedszkolaków zwyciężył zespół Szkółki Piłkarskiej „Grasz” Dwumiasto. W roczniku 2012 najlepsi okazali się młodzi piłkarze drużyny Orliki Kończewo, a grupę starszą o dwa lata wygrał zespół KS Gryf Słupsk, który został zwycięzcą turnieju superjuniorów. Najlepszym strzelcem tej rywalizacji został Mateusz Kiernicki (KS Gryf Słupsk), za najlepszego zawodnika turnieju sędziowie uznali Stasia Witte z Akademii Piłkarskiej „Grasz” Dwumiasto, a najlepszym bramkarzem okazał się Marcel Forysiak (Słupia Kobylnica).

Rywalizacja oldbojów odbywała się w dwóch grupach, tutaj grano 2×15 minut. Najlepsze dwa zespoły z grupy awansowały do gier półfinałowych. Zwycięzcy półfinałów tworzyli parę finałową. Mecz finałowy grano już 2×20 minut. W tej rywalizacji mecze stały na wysokim poziomie, akcje przenosiły się w szybkim tempie od jednej bramki do drugiej, a bramkarze demonstrowali swoje wysokie umiejętności. Oldboje pokazali wielkie serce do gry oraz wielkie umiejętności operowania piłką. Z uporem dążyli do zwycięstwa, ale zgodnie z zasadami fair play. Tegoroczny finał był gratką dla kibiców, a także dla pozostałych uczestników turnieju. Spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny – Bytovia Bytów i Gryf Masters Slough Anglia. Dwa do zera po bramkach Karola Derewienko zwyciężyli goście z Anglii, którzy zostali zwycięzcami VII Międzynarodowego Turnieju Oldbojów Kobylnica CUP 2019.

Zwycięzcy grali w składzie: Marek Wasilewski (bramkarz), Robert Jarząbek, Artur Mazurkiewicz, Marek Sienkiewicz, Maciej Gużyński, Sławomir Bieńkowski, Grzegorz Bednarczyk, Karol Derewienko, Liridon Daka i Wojciech Sapieja. Miejsce trzecie zajął zespół Oldbojs Ustka, na czwartym uplasowali się Oldboje Grodno, piąte przypadło drużynie z Kobylnicy, szóste oldbojom Zarszyn z Beskidu Niskiego. Miejsca od siódmego do jedenastego zajęli Team Adamski, FK Oldboje Słupsk, No Name Słupsk, Zryw Kretomino i Pomerania Słupsk.

Po raz kolejny Józef Konecki pokazał profesjonalny menadżerski kunszt w organizacji tego turnieju. Nad prawidłowością i przestrzeganiem zasad gry czuwali sędziowie Andrzej Osak, Tadeusz Tama, Jerzy Szeląg i Roman Żurawski. (opr. rkh)

Skomentuj