LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Powrót planszówek

0

Wielka gratka dla fanów gier planszowych. Niedługo w Słupsku wystartuje wielki festiwal gier planszowych z ponad pół tysiącem tytułów. Znajdą się klasyki oraz nowości wydawnicze.

Dwudniowa impreza odbędzie się w Hali Gryfia w najbliższy weekend, 15 i 16 czerwca. Będzie to pierwsza tak duża impreza gier planszowych w naszym regionie. Do Słupska zjadą najwięksi wydawcy z całego kraju ze swoimi produktami. Podczas wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji. Będą zabawy ruchowe dla najmłodszych, natomiast amatorzy planszówek otrzymają szansę zapoznania się z premierami.

Oprócz tego na zewnątrz pojawi się strefa tzw. chilloutu, wypoczynku – mówi organizatorka akcji Małgorzata Sokołowska. – Będzie food truck, jakieś jedzenie, a także rozstawione zostaną dwa namioty wydawnictw, gdzie będzie można skorzystać z gier. Dalej wypożyczalnia funkcjonująca w gameroomie, a w niej 500 tytułów. Oprócz tego zaplanowaliśmy eliminacje do mistrzostw Polski w grze Kingdomino oraz wiele innych turniejów, których tytułów nie będę teraz zdradzała – mówi Małgorzata Sokołowska.

Zamysłem organizatorów jest stworzenie imprezy, która umożliwiłaby rodzinom wspólne spędzanie czasu w atrakcyjny sposób. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Festiwal gier planszowych został przygotowany dzięki środkom przyznanym z budżetu obywatelskiego. (opr. jwb)

Skomentuj