LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Olimpiada młodzieży podsumowana

0

W Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Wręczono nagrody najlepszym reprezentacjom gmin powiatu słupskiego.

W Szkole Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej, XX Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Udział w niej brały szkoły podstawowe i gimnazja ze wszystkich 10 gmin powiatu słupskiego. Sportowe zmagania zaczęły się we wrześniu i trwały niemal cały rok szkolny. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali ze sobą w wielu dyscyplinach sportowych. Były nimi sztafety przełajowe, tenis stołowy, szachy, unihokej, piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna i czwórbój.

Staramy się zaczepić w naszej młodzieży jak najwięcej wartości sportowych – mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – Pozwalają one na lepsze funkcjonowanie, bowiem połączenie sportu z nauką jest bardzo istotne. W tym wszystkim ważną rolę odgrywają pieniądze, a my nigdy ich na sport nie szczędziliśmy. Szczególnie na sport młodzieży, którą w ten sposób chcemy trochę odciągnąć od, że tak powiem, nowoczesności. Jest ona potrzebna, ale lepiej ćwiczyć i uprawiać sport niż chodzić z krzywym kręgosłupem, a w rękach trzymać tablet czy smartfon. Lepiej, żeby to byli ludzie wysportowani, którzy potem będą godnie reprezentowali nasz kraj na różnych arenach sportowych.

Wygraną okazała się gmina Kobylnica która w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce. Zaraz po niej było miasto Ustka, a na trzecim miejscu gmina Główczyce. W powiecie słupskim powstaje coraz więcej obiektów sportowych które umożliwiają młodym ludziom rozwój swoich pasji. Olimpiada jest idealnym dowodem na to, że młodzież aktywnie z nich korzysta, a nabyte umiejętności wykorzystuje w sportowej rywalizacji. (opr. rkh)

Skomentuj