LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Pożegnalny remis

0

W ostatniej 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 KS Gryf Słupsk na własnym boisku zremisował z Wartą Poznań 0:0. Mimo zdobytego punktu słupszczanie kończą swoją przygodę w Centralnej Lidze Juniorów.

Remis piłkarzy Klubu Sportowego Gryf Słupsk w meczu z Wartą Poznań, trzecim zespołem Centralnej Ligi Juniorów U-17, można uznać za dużą niespodziankę. Od pierwszego gwizdka grająca w białych strojach drużyna Adama Pietrasa nie pozwalała piłkarzom Warty na stwarzanie takich akcji, po których mogliby zdobyć bramkę. Gryf mający mniejsze ogranie i doświadczenie w tej lidze pokazał, że potrafi walczyć jak równy z równym. Dużą zasługę w bezbramkowym remisie miał doskonale grający w bramce Kornel Kaniowski oraz cała obrona Gryfa. W ocenie trenera Adama Pietrasa bezbramkowy remis i zdobycie punktu przed własną publicznością były w pewnym stopniu nagrodą dla tych kibiców, którzy oglądali mecz z trybun i wiernie towarzyszyli im przez całe rozgrywki.

Adam Pietras, trener KS Gryf Słupsk nie krył zadowolenia z remisu. Szkoleniowcy i piłkarze zdawali sobie sprawę z tego, że Warta to bardzo silny zespół przede wszystkim fizycznie, ale też z dobrymi przejściami z obrony do ataku. Obrona Gryfa niemal cały mecz grała twardo i blisko przeciwnika. W końcówce zrobiło się nerwowo i słupszczanie kilka razy znaleźli się w trudnej sytuacji, ale wtedy z pomocą przyszło im szczęście i wspomniany już wcześniej bramkarz.

Słupski szkoleniowiec Adam Pietras na gorąco podsumował te kilka miesięcy gry jego podopiecznych w Centralnej Lidze Juniorów. Podkreślił, że słupszczanie byli najmłodszym zespołem w lidze. Poza nimi tylko Lech miał w swoim składzie piłkarzy z rocznika 2003. Zdaniem szkoleniowca młodzi zawodnicy ograli się, zdobyli doświadczenie i jest nadzieja, że za pół roku będzie lepiej. Wprawdzie czterech zawodników z rocznika 2002 odejdzie, ale planowane jest zasilenie składu. Wiele wyjaśni się podczas kilkudniowego biwaku w Łebie, ne który pojedzie zespół U-17.

Oprócz słupszczan ligę opuszcza drużyna Błękitni Wronki. Mistrzem rundy został Lech Poznań, który zdobył 31 punktów, strzelił 37 bramek tracąc 17. Drużyna ta walczyć będzie w półfinałach o mistrzostwo Polski. Na miejscu drugim uplasowała się Lechia Gdańsk, trzecia była Warta Poznań. Miejsce czwarte zajęła Pogoń Szczecin, piąte Arka Gdynia, a szóste Akademia Piłkarska Reissa Poznań. (opr. rkh)

Skomentuj