Unihokejowe granie

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku rozegrany został II Turniej Słupskiej Ligi Unihokeja. Zwycięzcą została drużyna z SP- Wrzeście, która wygrała wszystkie mecze.

Unihokej w Słupsku staje się kolejną dyscypliną, która ma szansę na dobre zadomowić w grodzie nad Słupią. Jak zapowiadają działacze FLOORBALL Słupsk, marzą im się rozgrywki nie tylko w wydaniu szkolnym, ale i ogólnopolskim. Na bazie ligi szkolnej ma być budowana drużyna do rozgrywek centralnych.

Sprawdzianem, jakości i umiejętności gry w unihokeja był drugi turniej, do którego przystąpiło sześć drużyn szkolnych, a wśród nich SP-1, SP-4 i SP-6 ze Słupska oraz SP-Bierkowo, SP-Wrzeście i SP-Włynkówko. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, trzy tercje po 6 minut. Gra we własnej hali zawsze pomaga i tak miało być z drużyną SP-4. Maksymilian i Nikodem mieli na ten temat inne zdanie. Ich drużyna przegrywała już po pierwszej tercji z Bierkowem, ale zawodnicy nie tracili nadziei na zwycięstwo w tym meczu i… wygranie całego turnieju.

Z nadziei reprezentantów SP-4 nic nie wyszło. Mecze, jakie rozgrywali nie zostały zaliczone do klasyfikacji z powodu zbyt małej ilości młodszych zawodników. Ten zespół strzelił również najmniej bramek w rozegranych meczach, bo tylko 4. Najlepszym zespołem bez porażki okazali się unihokeiści z podsłupskiej miejscowości Wrzeście, którzy zdobyli 12 punktów, przy tym strzelili 28 bramek tracąc tylko jedną w wygranym 8:1 meczu z SP- Bierkowo. Wrzeście było też zespołem, który uzyskał najwyższe zwycięstwo wygrywając aż 10:0 z SP-6 Słupsk. Miejsce drugie w turnieju zajęła SP-1 Słupsk, która wygrała cztery spotkania, a jedno przegrała 0:4 ze zwycięzcą turnieju. Na miejscu trzecim uplasowała się słupska szóstka z dwoma wygranymi meczami.

W całym drugim turnieju strzelono 66 bramek. Najlepszym strzelcem został Maciej Winiarczyk z SP-Wrzeście, który strzelił 14 bramek w pięciu meczach. Drugim okazał się Piotr Jarmuł z SP-1 Słupsk zdobywca 9 goli. W punktacji kanadyjskiej, w której liczą się bramki plus asysty prowadzi zdecydowanie Maciej Winiarczyk 35 punktów (27 bramek + 8 asyst), drugi jest Bartek Rugała 27 punktów (17 bramek+10 asyst), na miejscu trzecim z jednym punktem mniej jest Piotr Jarmuł (21 bramek + 5 asyst).

Po dwóch turniejach na prowadzeniu dwa zespoły SP-1 Słupsk i SP- Wrzeście, które zgromadziły po 21 punktów. Miejsce trzecie z siedmioma punktami zajmuje SP- Bierkowo. Na miejscu czwartym z sześcioma punktami jest SP-6 Słupsk, na miejscu piątym, SP-4 z pięcioma punktami i na szóstym SP- Włynkowo, które zgromadziło cztery punkty. (opr. rkh)