LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Pogoń za motocyklistą

0

Sukcesem zakończyła się brawurowa akcja słupskiej drogówki, która ulicami miasta ścigała uciekającego motocyklistę. Jak się okazało kierujący jednośladem był poszukiwany przez mundurowych i obowiązywał go zakaz prowadzenie pojazdów.

Wszystko zaczęło się od kontroli, którą policjanci chcieli przeprowadzić na ulicy Poznańskiej. Widząc motocyklistę poruszającego się bez włączonych świateł mijania, zasygnalizowali prowadzącemu jednoślad, aby ten zatrzymał się przy radiowozie. Kierujący zamiast zwolnić, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać nie tylko ulicami, ale i chodnikami miasta.

Policjanci podjęli decyzję o użyciu radiowozu służbowego jako środka przymusu bezpośredniego w celu uniemożliwienia temu mężczyźnie dalszej jazdy – informuje st. sierż. Monika Sadurska, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Po tym, jak mężczyzna przewrócił się na motocyklu, zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze w tym momencie rozpoczęli za nim pieszy pościg.

Po kilkuset metrach gonitwy funkcjonariuszom udało się ująć pirata drogowego. Mundurowi ustalili, że złapany 22-latek był osobą poszukiwaną oraz obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za ucieczkę przed policjantami oraz stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze kierującemu motocyklem grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany będzie musiał także odpowiedzieć przed sądem za niezastosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów. (opr. jwb)

Skomentuj