LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Budynek przy Łokietka

0

Na rogu ulicy Łokietka w Lęborku stanie budynek komunalny. Znajdzie się w nim osiem mieszkań, w tym dwa przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jednoklatkowy budynek komunalny na rogu ulicy Łokietka i placu Piastowskiego w Lęborku będzie miał cztery kondygnacje i oryginalną elewację. Z racji bliskości z powstającym w sąsiedztwie Klubem Osiedlowym „Baza” na elewacji obiektu mieszkalnego zaplanowano detal architektoniczny w postaci pionowych elementów spinających balkony. Ma to bezpośrednio nawiązywać do elewacji klubu. Będzie to pierwszy z trzech budynków przewidzianych do realizacji, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Moim zdaniem, miasto powinno zawsze te kilka mieszkań w roku budować – mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – Jako miasto mamy pewne obowiązki wynikające z decyzji sądowych, eksmisyjnych i innych. Projekt na dzisiaj to są trzy budynki nieduże. Zaczynamy od placu Piastowskiego, a potem budynek przy Stryjewskiego 50A. Dokładnie w miejscu rewitalizacji tego obszaru, na którym będzie powstawało podwórko integracyjne. Tam ten budynek zamknie koncepcyjnie ten obszar. Trzeci będzie na rogu Grunwaldzkiej i Sienkiewicza. Dzisiaj tam jeszcze jest garaż.

W budynku przy Łokietka i placu Piastowskim będzie osiem mieszkań, w tym dwa przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartą ponad 1 milion złotych inwestycję zrealizuje przedsiębiorstwo budowlane Nordeco z Kościerzyny. Budowa ma zakończyć się pod koniec lipca przyszłego roku. Obiekt zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Projekt zakłada także zagospodarowanie otoczenia. W ramach wykopów pod fundamenty prowadzone będą też badania archeologiczne. (opr. rkh)

Skomentuj