LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zabawa nauką

0

W kampusie Akademii Pomorskiej odbył się kolejny Bałtycki Festiwal Nauki. Jak każdego roku i tym razem nie zabrakło widowiskowych eksperymentów i ciekawych warsztatów przybliżających świat nauki.

Bałtycki Festiwal Nauki to impreza mająca popularyzować naukę w sposób atrakcyjny i zrozumiały. W szczególności adresowana jest do najmłodszych odbiorców, u których w sprzyjającej formie ma rozbudzać ciekawość świata. Program wydarzenia obfitował w rozmaite pokazy i eksperymenty, od zabaw z fizyką po atrakcje typu łoże fakira.

Co roku mamy dużo więcej imprez – mówi Aleksander Astel, prorektor ds. nauki w Akademii Pomorskiej. – W tym roku postawiliśmy na takie, które angażują młodzież – programowanie robotów, pokaz dronów, drukarki 3D, fizyka na wesoło, tak więc jest bardzo dużo atrakcji z dziedziny nauk ścisłych, ale przygotowane zostały w takim wydaniu, aby młodzież mogła dotknąć nauki i wykonać eksperymenty samodzielnie.

Oprócz tego ciekawscy mogli spróbować swoich sił grając na nietypowym instrumencie z bananów albo stworzyć bajeczne kompozycje origami. W programie znalazły się także warsztaty plastyczne i tworzenie rysunków matematycznych. Nie zabrakło też pokazów służb mundurowych, w tym prezentacji tresury psa policyjnego. Bałtycki Festiwal Nauki to oczywiście mnóstwo mniejszych atrakcji udostępnionych odwiedzającym, np. kolce-gwoździe, na których odcisnąć można było swoją dłoń.

Bałtycki Festiwal Nauki zbiegł się w czasie z obchodami 50-lecia istnienia Akademii Pomorskiej, a taki jubileusz najlepiej jest uczcić właśnie poprzez promocję nauki. (opr. jwb)

Skomentuj