LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Malczewskiego ze strefą

0

W wielu miejscach Lęborka prowadzone są budowy i remonty – także w rejonie ulicy Malczewskiego. Na otwartym terenie za kamienicami powstaje atrakcyjna strefa do wypoczynku i rekreacji.

Wielokrotnie informowaliśmy o realizacji programu rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat”. Wiąże się to przede wszystkim z pracami budowlanymi oraz remontami prowadzonymi obecnie na tym obszarze miasta.

Jesteśmy na początkowym etapie realizacji tego projektu, ale zmiany już widać – mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. Sporo prac wykonano i myślę, że mieszkańcom będzie się podobał. Miejmy nadzieję, że i ta rewitalizacja społeczna, która też jest przedmiotem tego projektu, też nastąpi i będziemy dumni z tego obszaru. Dzisiaj mamy tam problemy, które musimy rozstrzygać, ale na pewno idzie to w dobrym kierunku.

W te działania wpisuje się też budowa atrakcyjnej strefy wypoczynku i rekreacji z ławkami, drzewami, krzewami, trawnikami i chodnikami. Za kamienicami przy ulicy Malczewskiego, obok Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO, wygospodarowano miejsce na plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych.

Sama okolica szkoły też nabierze innego charakteru – dodaje Witold Namyślak. Młodzież będzie mogła korzystać z tego boiska. Nie tylko szkolna, ale też mieszkająca w pobliżu. Boisko będzie ogólnodostępne.

Utwardzone zostaną także miejsca parkingowe. Teren rekreacyjno-sportowy przy ulicy Malczewskiego powstaje w ramach formuły Zaprojektuj i Wybuduj. Jest on realizowany za kwotę ponad 1 miliona 100 tysięcy złotych przez firmę Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa. (opr. rkh)

Skomentuj