Bez niespodzianki w CLJ

0

Kolejnej porażki w Centralnej Lidze Juniorów U-17 grupy „B” doznali piłkarze KS Gryf Słupsk. Tym razem przegrali przed własną publicznością 0:3 z liderem tabeli Lechią Gdańsk.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek słupscy juniorzy Centralnej Ligi Juniorów pozostają nadal z jednym zdobytym punktem. W kolejce 12, gdy podejmowali Lechię Gdańsk, był cień nadziei na kolejny punkt, ale tylko przez 60 minut meczu. Podopieczni Adama Pietrasa i Marcina Rusakiewicza pierwszą połowę i kwadrans drugiej połowy zagrali bardzo rozważnie. Nie pozwalali piłkarzom Lechii na stworzenie akcji, po której ta mogłaby zdobyć bramkę. Mająca większe ogranie i doświadczenie na tym etapie rozgrywek Lechia w 60 minucie po rzucie karnym wykonanym przez Jakuba Kałuzińskiego objęła prowadzenie 1:0. Ewidentny błąd słupskiego golkipera Kornela Kaniowskiego był przyczyną utraty bramki. Podcięło to skrzydła młodym piłkarzom Gryfa, którzy zaczęli się gubić i nie potrafili już skutecznie rozbijać ataków gości. W 78 minucie po raz drugi gospodarze zostali skarceni bramką, której zdobywcą okazał się Miłosz Dziurzyński. Trzeciego gola Lechia zdobyła w 90 minucie spotkania po strzale Łukasza Jandzińskiego.

W ocenie trenera Adama Pietrasa gra w ostatnim meczu z liderem tabeli, mimo przegranej, wyglądała dobrze. Gryfici grając w Centralnej Lidze Juniorów przez kilka miesięcy nabrali potrzebnego doświadczenia, które powinno procentować w przyszłości. Adam Piertas, trener Gryfa Słupsk uważa, że pierwsza polowa była chyba najlepszą ze wszystkich zagranych w CLJ. Piłkarze byli blisko siebie, zostawiali mało miejsca rywalowi i Lechia nie miała okazji bramkowych. Poza jedną, dość przypadkową. W ocenie szkoleniowca na wyniku drugiej połowy, a tym samym meczu, zaważyła jakość zmian i brak boiskowego doświadczenia. Zabrakło też sił. Krzepiące jest to, że z meczu na mecz piłkarska młodzież gra coraz lepiej i pokazuje, że może rywalizować nawet z najlepszymi w tabeli.

Może kolejka 13. okaże się szczęśliwsza dla młodych piłkarzy słupskiego Gryfa. W sobotę, 25 maja, grać będą na wyjeździe z zespołem Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Po 12 kolejkach na prowadzeniu w tabeli są dwa zespoły – Lechia Gdańsk i Lech Poznań. Ten drugi ma tylko o jedną strzeloną bramkę mniej. (opr. rkh)