LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Tragedia pod Lęborkiem

0

Wszystko wskazuje na to, że znalezienie zwłok kobiety zakończyło poszukiwania zaginionej mieszkanki podlęborskiej miejscowości Janowice. Prokuratura Rejonowa w Lęborku ustala tożsamość odnalezionej kobiety i okoliczności, w jakich doszło do jej śmierci.

Jak już informowaliśmy poszukiwania 45-letniej mieszkanki Janowic rozpoczęły się we wtorek (21 maja). Poza lęborskimi policjantami dodatkowo zaangażowano również funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Pomagali też strażacy oraz wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. Nie potwierdzano ani nie wykluczano żadnej z możliwych przyczyn dotyczących przyczyn i okoliczności zaginięcia kobiety. Niestety wiele wskazuje na to, że sprawdziły się najgorsze przypuszczenia. W środę wieczorem pojawiły się nieoficjalne informacje o odnalezieniu na terenie powiatu lęborskiego ciała kobiety.

Dzisiaj rano dokonane zostało okazanie i ustalono, że jest to osoba, której zaginięcie zgłoszono 21 maja – poinformował Patryk Wegner, prokurator rejonowy w Lęborku.

Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Lęborku.

W toku tego postępowania zatrzymanemu mężczyźnie postawiono dzisiaj zarzut zbrodni zabójstwa – mówi prokurator Patryk Wegner. – Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. W związku z tym do Sądu Rejonowego w Lęborku skierowany został wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za zbrodnię zabójstwa możliwe jest wymierzenie nawet kary dożywocia. Jeżeli chodzi o okoliczności, to ze względu na początkowy etap tego postępowania oraz ze względu na dobro prowadzonego śledztwa nie mogę takich informacji udzielać.

Sprawa wstrząsnęła mieszkańcami podlęborskiej miejscowości, którzy od chwili rozpoczęcia poszukiwań kobiety mieli nadzieję na odnalezienie zaginionej matki szóstki dzieci. (opr. rkh)

Skomentuj