Na 64 polach

0

W Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Słupska w Szachach Juniorów. Zwycięzcą został Piotr Gołębiowski ze Słupska.

Kiedyś w Słupsku był klub szachowy Piast i była też liga szkolna szachów. To już czas przeszły, ale dobrze, że są jeszcze zapaleńcy tej królewskiej gry w osobie Brunona Studzińskiego i Integracyjnego Klubu Sportowego „Zryw”, którym leży na sercu, aby szachy nie zniknęły z mapy Słupska. To oni organizują turniej dla dorosłych, ale nie zapominają również o młodzieży. W zorganizowanych przez nich mistrzostwach juniorów przy szachownicach zasiadło 30 młodych młodych adeptów tej królewskiej gry.

Młodzi szachiści rywalizowali na dystansie 9 rund i tempem po 15 minut na zawodnika. Już po pierwszych posunięciach u niektórych zawodników było widać dużą rozwagę przed wykonaniem kolejnego ruchu.

Niemal do ostatniego posunięcia na 64 polach trwała zacięta rywalizacja. Bezkonkurencyjny w tegorocznych mistrzostw okazał się Piotr Gołębiowski ze Słupska, który nie przegrał żadnej partii, zdobywając 9 punktów. W tym miejscu należy zaznaczyć, że ten młody szachista z powodzeniem rywalizuje również w turniejach seniorskich.

Drugie miejsce i tytuł wicemistrza Słupska juniorów w szachach zdobył Krzysztof Stachula z Ustki, który zgromadził 7 punktów. Bardzo zacięta walka toczyła się o miejsca od trzeciego do piątego. Trzech szachistów zdobyło po 6 punktów, a byli to Michał Przybylski, Marcin Kapiszka i Stanisław Labryga (wszyscy ze Słupska). W pierwszej dziesiątce najlepszych szachistów znaleźli się jeszcze Adam Dąbrowski (Słupsk) i Franciszek Brzuska (Ustka), którzy zdobyli po 5,5 punktu. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Maciej i Jakub Kniaź oraz Gabriela Irzyk, którzy zgromadzili po 5 punktów.