LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Placówka w budowie

0

Około 10 milionów złotych przeznaczono na budowę obiektu, w którym będą mieściły się żłobek i przedszkole. Budynek powstający w Nowej Wsi Lęborskiej ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Na terenie Nowej Wsi Lęborskiej trwa budowa przestronnego obiektu, w którym będą funkcjonowały zarówno żłobek, jak i przedszkole. To jedna z większych inwestycji prowadzonych obecnie w tej podlęborskiej miejscowości. Roboty rozpoczęto wiosną tego roku.

Inwestycja postępuje bardzo szybko i jeśli nie będzie żadnych przeszkód, to jesienią skończymy – zapowiada Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. – To jest duża inwestycja i kosztować będzie łącznie około 10 milionów złotych brutto.

Wykonawca inwestycji to Zakład Usług Budowlanych „Krefta” z Ług.

Jest to bardzo fajny teren, bo trochę na uboczu. Będzie tu można z kilku stron dojechać. To, co sobie zaplanowaliśmy, realizujemy. To bardzo dobra, sprawdzona firma, która buduje obiekty o dużych kubaturach. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie tak, jak sobie zaplanowaliśmy, a mieszkańcy przyznają, że to było obiecane, zostało zrealizowane – powiedział wójt Ryszard Wittke.

Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z zakładanym planem, to w pierwszej kolejności zostanie uruchomiony żłobek na 45 miejsc – już pod koniec roku 2019. Do żłobka mają być przyjmowane maluszki nie tylko z gminy Nowa Wieś Lęborska. Następnie uruchomione ma być przedszkole, do którego będzie mogło uczęszczać 200 dzieci. (opr. rkh)

Skomentuj