LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Odstępują od strajku

0

Coraz mniej przedszkoli w Słupsku uczestniczy w ogólnopolskim strajku nauczycielskim. Pod koniec tygodnia udział w proteście zawiesiły trzy placówki, a po świętach wykruszają się kolejne.

Od początku trwającego już trzy tygodnie strajku nauczycielskiego w Słupsku na dwadzieścia miejskich przedszkoli, tylko cztery nie przyłączyły się ogólnopolskiej akcji. Pod koniec zeszłego tygodnia do wydziału edukacji słupskiego ratusza zaczęły jednak napływać informacje o tym, że niektóre przedszkola zamierzają się wycofać z protestu.

Cztery przedszkola od początku nie strajkowały – mówi Anna Sadlak, dyrektorka Wydziału Edukacji UM w Słupsku – informowaliśmy już z jakiego powodu. Od dzisiaj więcej przedszkoli nie strajkuje, bo siedem, natomiast dziewięć przedszkoli jest jeszcze na etapie strajku.

Jako pierwsze strajk zawiesiły przedszkola 2,5 i 21. Po świętach dołączyły do nich placówki nr 7, 4 oraz 23. Jednak przedszkole nr 4 będzie pełnić jedynie funkcję opiekuńczą i nie będzie realizować zajęć programów edukacyjnych. Natomiast na razie nic nie wiadomo, aby do podobnej sytuacji miało dojść w szkołach. – Nic się nie zmieniło, tak jak informowaliśmy wcześniej, sytuacja jest bez zmian – mówi szefowa wydziału edukacji.

Wiadomo, że Przedszkole Miejskie nr 1 w Słupsku od środy również zrezygnuje z protestu. Najprawdopodobniej w tym tygodniu do wymienionych placówek dołączą też kolejne. (opr. jwb)

Skomentuj