LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Atak na pracownicę MOPR-u

0

Pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku podczas pracy w terenie została zaatakowana w domu podopiecznego. Napaść miała charakter seksualny. Niebezpieczny mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło, kiedy opiekunka socjalna wykonywała czynności służbowe w mieszkaniu podopiecznego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wówczas kobietę zaatakował współlokator klienta ośrodka. Po chwili szarpaniny z napastnikiem pracownicy udało się wyswobodzić i uciec z miejsca zagrożenia. Wiadomo, że atak miał podłoże seksualne, a mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Kobieta o całej sytuacji poinformowała swojego przełożonego.

Pojechaliśmy na komendę policji, gdzie pani została przesłuchana – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR-u w Słupsku. – W związku ze zdarzeniem złożyliśmy też zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Z naszych informacji wynika, że mężczyzna został już zatrzymany. Mamy nadzieję, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie informuje, że pracownicy znają procedury postępowania w wypadku wystąpienia zagrożenia. Jeżeli podejrzewają zaistnienie niebezpieczeństwa, opiekunowie mają obowiązek chodzić w parach. Kiedy obawy o bezpieczeństwo są wysokie, mogą skorzystać z asysty policjantów.

Bezpieczeństwo naszych pracowników jest najważniejsze, dlatego zalecenie jest takie, aby w sytuacji, kiedy cokolwiek im zagraża, ewakuowali się z takiego miejsca, ponieważ najlepszą obroną jest po prostu wyjście ze strefy zagrożenia, wezwanie policji, straży miejskiej, a także poinformowanie przełożonych. Pracownicy są wyposażeni w gaz pieprzowy, którego mogą używać, natomiast jest to oczywiście przełamanie pewnej bariery psychologicznej, aby użyć go wobec drugiego człowieka – mówi Klaudiusz Dyjas.

Zaatakowana opiekunka socjalna wróciła już do pracy. Została jej zaoferowana pomoc psychologiczna i prawna. Niestety w tym roku to już drugi wypadek ataku na pracownika MOPR-u. Wcześniej jeden z klientów placówki groził pracownikowi nożem. (opr. jwb)

Skomentuj