LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Czas na Brukselę

0

Platforma Obywatelska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod listą wyborczą Anny Pietrzak. To jedyna kandydatka Koalicji Europejskiej z okręgu słupskiego ubiegająca się o miejsce w Parlamencie Europejskim.

Anna Pietrzak w wyborach do europarlamentu wystartuje z ósmego miejsca z list Koalicji Europejskiej. Słupska Platforma Obywatelska przedstawią swoją kandydatkę jako sprawnego samorządowca, obecnie sprawującego funkcję wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Słupskiego.

Szanowni państwo, stąpam twardo po ziemi i wiem, że ósme miejsce na pewno nie jest miejscem pierwszym, ale liczę na to, że słupszczanie pójdą do wyborów i zagłosują na swojego człowieka – mówi Anna Pietrzak, kandydatka PO do Europarlamentu. – Myślę, że nie zawiodę, uzbieram jak najwięcej głosów, by wspomóc listę i mam nadzieję, że słupszczanie nam w tym pomogą. Chciałabym przede wszystkim skupić się na zrównoważonym rozwoju. Myślę, że takie miasto jak Słupsk, które jest trochę na orbicie Trójmiasta, zasługuje na wsparcie i na to, aby zwrócić się, skierować szczególną uwagę na problematykę mniejszych miejscowości, które się rozwijają, które często są pominięte w podziale finansów, które muszą się nieźle rozbijać łokciami, żeby dla siebie coś ugrać w tej grze na scenie politycznej, no i przede wszystkim z budżetu.

Kandydatka PO o głosy i zaufanie słupszczan zamierza zabiegać bezpośrednio zbierając podpisy na ulicach miasta. Anna Pietrzak to jedyna reprezentantka ziemi słupskiej startująca w wyborach europejskich z list Koalicji Europejskiej.

Jesteśmy w trakcie tej bezpośredniej kampanii wyborczej, zbieramy podpisy wśród mieszkańców Słupska do końca przyszłego tygodnia, tak aby dużo wcześniej mieć zebranych tyle, ile potrzeba do zarejestrowania listy w całym okręgu wyborczym – informuje Zbigniew Konwiński. – A potrzeba 10 tysięcy, ale myślę, że nie będzie z tym żadnych problemów. Podpisy zbierają też nasi koalicjanci – Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Partia Zieloni.

Platforma Obywatelska uważa, że dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego może przełożyć się również na sukces w kampanii do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wyborcy na swoich przedstawicieli w Brukseli zagłosują 26 maja. (opr. jwb)

Skomentuj