LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Siemianice z przedszkolem

0

Gmina Słupsk poszerza swoją bazę oświatową dla najmłodszych. W Siemianicach otwarto właśnie nowoczesne przedszkole, które będzie mogło przyjąć ponad setkę dzieci.

Nowe przedszkole w Siemianicach kosztowało Gminę Słupsk ponad 6 milionów złotych. Wydane pieniądze pozwoliły na wybudowanie obiektu spełniającego najnowocześniejsze standardy. Część środków na ten cel samorząd pozyskał z programów unijnych oraz funduszy rządowych. W obiekcie oprócz przedszkola znalazło się również miejsce dla dwóch oddziałów żłobkowych.

Ojców sukcesu jest wielu, ale dla nas wszystkich największym podziękowaniem jest uśmiech tych dzieciaków – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk. – Jak 1 marca weszłam wspólnie z maluszkami do przedszkola, to była jedna wielka radość. I to nie tylko dzieci, bo również całego personelu.

Przedszkole w dalszym ciągu jest doposażane, ale już teraz posiada gabinety i atrakcje, o których poprzednie pokolenia nawet nie myślały. W środku znajdziemy pomieszczenia terapii sensorycznej, logopedycznej oraz salkę wyciszania. Jest także przestrzeń gimnastyczna ze ścianką wspinaczkową dla dzieci.

Prowadzimy zajęcia logopedyczne dla dzieci, prowadzimy zajęcia z elementami integracji sensorycznej – mówi Monika Szymczak, dyrektorka przedszkola. – Dzieci z deficytami sensorycznymi jest bardzo dużo, dlatego widzę potrzebę pomocy im i ich rodzinom. Sala wyciszania również jest dla dzieci z deficytami. Czasami jest tak, że dziecko reaguje na nadmiar bodźców i potrzebuje odejścia w miłe, jasne miejsce, i tam się często uspokaja.

Przedszkole działa już pełną parą, a sale od początku miesiąca wypełniane są kolejnymi podopiecznymi. Docelowo w placówce znajdzie się miejsce dla 111 dzieci. (opr. jwb)

Skomentuj