LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Słupszczanie znów najlepsi

0

Uczniowie szkół średnich zmierzyli się w wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku w finale spotkało się 20 reprezentacji szkół z całego Pomorza. Słupszczanie po raz trzeci okazali się najlepszą drużyną.

Wojewódzki finał olimpiady odbył się 15 marca w Sopocie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Drużyny musiały rozwiązać liczący 25 pytań test wielokrotnego wyboru na temat ubezpieczeń, emerytur, zasiłków i prowadzeniu firmy. O tym, kto przechodzi do krajowego finału, decydowała liczba zdobytych punktów. Już po raz trzeci największą wiedzą wykazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku: Julia Iwaszkiewicz, Magdalena Ryśnik i Jakub Wójcik, przygotowujący się pod kierunkiem Marioli Dawszewskiej-Kostrzewy i Anny Holeniewskiej-Włodarczyk. Słupszczanie zdobyli maksymalną liczbę punktów i 26 kwietnia będą reprezentowali województwo pomorskie podczas finału olimpiady w centrali ZUS w Warszawie.

Uczestnicy konkursowych zmagań walczą o indeksy takich uczelni, jak Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski czy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe i dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia innych uczelni. Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest częścią organizowanego od pięciu lat przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. (jwb)

Skomentuj