LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Tragedia przy Kolejarzy

0

W minioną niedzielę, 17 marca, doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem 28-letniego mężczyzny. W chwili przejazdu pociągu miał on wtargnąć na tory kolejowe w Lęborku. Wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

W niedzielę doszło do tragicznego zdarzenia na torach kolejowych w Lęborku. Miało ono miejsce na wysokości ulicy Kolejarzy, gdzie mieszkańcy wydeptali sobie ścieżkę przez torowisko. Pomimo zamontowania barierek i tablic zabraniających przechodzenia przez tory, korzystanie z tego przejścia jest nagminne.

Jak informuje Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, około godziny 15. 28-letni lęborczanin wbiegł na tory kolejowe bezpośrednio przed nadjeżdżający pociąg spółki Przewozy Regionalne relacji Słupsk – Gdynia. Wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Maszynista był trzeźwy.

Ruch pociągów na tym szlaku przez kilka godzin był wstrzymany ze względu na czynności wykonywane przez policję. Całość postępowania wyjaśniającego okoliczności zdarzenia nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową W Lęborku.

Skomentuj