Kobylnicki dwubój

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbył się XXVI Turniej o Puchar Wójta Gminy Kobylnica w tenisie stołowym i piłce siatkowej. Zwycięzcami dwuboju zostali żołnierze 7. Brygady Obrony Wybrzeża.

W dwudniowej rywalizacji XXVI turnieju tenisa stołowego i piłki siatkowej udział wzięło 13 zespołów, łącznie ponad 130 uczestników. Turniej miał charakter otwarty, a warunkiem uczestnictwa było, aby w składzie każdej drużyny znalazła się przynajmniej jedna kobieta.

Dwadzieścia sześć lat to kawał czasu, ponad ćwierć wieku – mówi Leszek Kuliński, który w tym roku obchodzi także jubileusz 20-lecia na stanowisku wójta gminy Kobylnica. – Spodziewam się, że jest to jeden z najdłużej trwających turniejów samorządowych w powiecie słupskim. Dzisiaj zmagania w tenisie stołowym, jutro w piłce siatkowej. Mamy bardzo dużą liczbę uczestników zgłoszonych do tego turnieju. Są i stali bywalcy, którzy od wielu lat uczestniczą w naszych rozgrywkach, są także młodzi, nowi zawodnicy, którzy kiedy turniej startował, to albo nie było ich jeszcze na świecie, albo dopiero zaczynali swoje działania. Warto było rozpocząć turniej, warto go kontynuować. Spotykają się tu przyjaciele, znajomi, koleżanki i koledzy, są również uczniowie szkół regionu słupskiego, są osoby starsze, dojrzałe, które będą miały możliwość zmierzenia się i spróbowania swoich sił. Chodzi nie tylko o rywalizację, ale i o to, aby dobrze spędzić czas.

Rywalizację turniejową rozpoczęli miłośnicy celuloidowej piłeczki. Przy dziewięciu stołach blisko 40 zawodników popisywało się forhendami, bekhendami i smeczami. W tej konkurencji sportowej najlepiej radzili sobie zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 10 w Słupsku, którzy wygrali spotkania eliminacyjne i finałowe w stosunku 3:0. Najlepszą zawodniczką w ping-pongu została Aneta Rybak, a najlepszym zawodnikiem Stanisław Lidziński, oboje z SP 10 Słupsk. Największą niespodzianką było dalekie miejsce ubiegłorocznego zwycięzcy, zespołu No Name. Na miejscu drugim uplasowała się reprezentacja 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Miejsce trzecie wywalczyły Smoki Wieszyno.

Kolejny dzień turnieju odbył się na boiskach siatkówki. W każdym zespole musiał występować przynajmniej jeden zawodnik ze składu uczestniczącego w turnieju tenisa stołowego oraz grająca na boisku kobieta. Mecze rozgrywano na trzech polach w trzech grupach. Zwycięzcy grup awansowali do fazy finałowej. Dotarły do niej drużyny Ustka Team, Smoki Wieszyno i 7. Brygada Obrony Wybrzeża. Mecze dostarczyły licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji. Uchodzący za faworyta rozgrywek żołnierze słupskiej jednostki musieli się sporo napracować w meczu z doskonale grającym zespołem z Ustki, który ostatecznie pokonali 2:1. Miejsce trzecie, podobnie jak w ping-pongu, zajęły Smoki Wieszyno. Tytuł najlepszej siatkarki wywalczyła Beata Nosewicz, zawodniczka drużyny o nazwie Zmieszani, a najlepszym siatkarzem okazał się Marek Iglewski z 7 BOW.

Klasyfikację generalną XXVI Turnieju o Puchar Wójta Kobylnicy, zliczając punkty z tenisa stołowego i siatkówki, wygrał zespół żołnierzy 7. BOW. Miejsce drugie przypadło drużynie Smoki Wieszyno, a trzecie zespołowi Ustka Team. Miejsca od czwartego do trzynastego zajęły zespoły: Dzikusy, Zmieszani, Gmina Kępice, SP 10 Słupsk, Agro Team, UKS Zagórzyca i Team Spirit. Na miejscu jedenastym uplasowała się Sadza Słupsk, która w roku ubiegłym była druga, miejsce dwunaste zajął ubiegłoroczny zwycięzca zespół No Name, a miejsce trzynaste zajął Geo Team. Najlepsze trzy zespoły w klasyfikacji generalnej otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem zawodów było Centrum Usług Wspólnych, natomiast nad prawidłowością rozgrywanych meczów tenisa stołowego i siatkówki czuwali wolontariusze oraz sędziowie piłki siatkowej. (opr. jwb)