LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Wypadek busa w Lęborku

0

Dzisiaj (15 marca) w godzinach popołudniowych na terenie Lęborka miał miejsce poważnie wyglądający wypadek drogowy. O zdarzeniu, do którego doszło na ulicy Mostnika, dyżurny lęborskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie kilka minut po godz. 13. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że kierujący Volkswagenem T-4 jadąc ulicą Mostnika (od strony straży pożarnej) uderzył w przydrożne drzewo. Następnie auto zjechało na przeciwległy pas. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol ruchu drogowego.

Z informacji, jakie już na miejscu uzyskali policjanci wynika, że w pojeździe znajdowało się sześć osób. Dwie – kierujący oraz pasażer – zostały przetransportowane do szpitala w Słupsku, trzy zostały przewiezione do szpitala w Lęborku, a jedna była opatrywana przez pogotowie medyczne na miejscu zdarzenia. Były to młode osoby, uczniowie lęborskich szkół ponadpodstawowych, w przedziale wiekowym od 17 do 19 lat. Kierowcą był 19-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego.

Technik kryminalistyki oraz policjanci z wydziału dochodzeniowego zabezpieczają ślady na miejscu wypadku, wykonują dokumentację fotograficzną oraz przeprowadzają oględziny. Wszystkie te czynności mają posłużyć jak najszybszemu wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Na czas pracy policjantów drogę całkowicie zamknięto.

Skomentuj