LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Wpadł po 11 latach

0

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i poszukiwany był listem gończym. Ze zgromadzonych przez kryminalnych informacji wynikało, że 41-latek przebywał na terenie państw Unii Europejskiej.

We wtorek (12 marca) lęborscy kryminalni z zespołu poszukiwań i identyfikacji pracujący nad sprawą poszukiwanego 41-letniego mężczyzny ustalili, że może on przebywać na terenie powiatu lęborskiego. Lęborczanin od 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Mężczyzna ten był poszukiwany listem gończym w związku z przestępstwami przeciwko zdrowiu, wolności seksualnej, ale również opiece i rodzinie – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Lęborscy kryminalni pracując prze tyle lat nad tą sprawą posiadali informacje, że mężczyzna ten ukrywa się poza granicami naszego kraju. W ostatnim czasie uzyskali informację o prawdopodobnym przyjeździe mężczyzny na teren naszego powiatu.

Kiedy kryminalni upewnili się, po wcześniejszej obserwacji posesji, że jest to właśnie ścigany przez nich mężczyzna, zapukali do wytypowanego domu. Drzwi otworzył im sam poszukiwany. Policjanci weszli do środka i go zatrzymali.
– Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, skąd został przetransportowany do najbliższego aresztu śledczego – powiedziała asp. sztab. Magdalena Zielke.

Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Lęborka grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Skomentuj