LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Gospodynie w rywalizacji

0

W Redkowicach przeprowadzony zostanie w tym roku Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Pod koniec bieżącego miesiąca (30 marca) gospodynie będą ze sobą rywalizowały w pięciu oryginalnych konkurencjach.

Starosta lęborski oraz wójt gminy Nowa Wieś Lęborska zapraszają na gminno-powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Tegoroczna edycja wydarzenia spotykającego się zazwyczaj z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności odbędzie się już 30 marca w redkowickiej świetlicy. Panie będą musiały wykazać się nie tylko zdolnościami kulinarnymi, ale i poczuciem humoru oraz talentem artystycznym. Przewidziano pięć konkurencji. Konieczna będzie prezentacja produktu tradycyjnego, tematycznej tablicy informacyjnej oraz mody. Koła będą miały również za zadanie odegranie scenki kabaretowej oraz zaśpiewania piosenki wraz z przygotowaną do niej inscenizacją. Zmagania gospodyń zostaną ocenione przez jury.

Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godzinę 12. Każda z drużyn liczy na gorący doping swoich sympatyków. Wstęp będzie bezpłatny.

Skomentuj