LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Markos pokonał Młode Lwy

0

W hali sportowej IV LO w Słupsku koszykarze U-13 Energa Markos Słupsk w drugiej kolejce wojewódzkiego finału „A” pokonali drużynę Młode Lwy Gdańsk 80:49.

W rozgrywkach wojewódzkich, w kategorii U-13 chłopców, udział brało 14 drużyn podzielonych na dwie grupy. Po rundzie zasadniczej trzy najlepsze zespoły uzyskiwały awans do finału. Podopieczni Daniela Orzechowskiego, drużyna Energa Markos Słupsk grająca w grupie „B”, awansowali z drugiego miejsca. Oprócz słupszczan w finale „A” znalazły się UKS 7 Trefl Sopot, Gdyńska Akademia Koszykówki, Młode Lwy SP 27 Gdańsk, UKS Basket Ósemka Wejherowo oraz UKS Bryza Kolbudy. Daniel Orzechowski, trener Energa Markos Słupsk stwierdził, że nie ma już łatwych przeciwników. Przyznał też, że zwycięstwo w Kolbudach w poprzednim meczu należy zaliczyć do kategorii szczęśliwych. Mając w pamięci dwie porażki z roku ubiegłego słupski szkoleniowiec do spotkania finałowego z drużyną Młode Lwy podchodził z pewnymi obawami. Okazały się one niepotrzebne. Markos rozpoczął mecz od szybkich ataków zakończonych celnymi trafieniami. Po pięciu minutach słupszczanie prowadzili 16:11. Przez moment coś się zacięło rzutowo w obu drużynach. Dopiero w ósmej minucie Aleksander Kowalski celnym rzutem rozwiązał kosz, po którym zrobiło się 18:11. Ostatecznie Energa Markos Słupsk wygrała pierwszą kwartę 22:13. W drugiej kwarcie drużyna z Gdańska za wszelką cenę chciała zniwelować rozmiar strat, jednak słupszczanie nie pozwalali Młodym Lwom na rozwinięcie skrzydeł. Po dwudziestu minutach gry podopieczni Daniela Orzechowskiego schodzili na przerwę prowadząc 37:21. Zapas 16 punktów gospodarzy na drugą połowę był dobrym zwiastunem ewentualnego zwycięstwa. W trzeciej kwarcie gospodarze udowodnili, że to oni są zespołem lepszym w ataku, a przy tym mają doskonałą obronę. Rezultat tej kwarty (28:17) mówi sam za siebie. Tak, więc ostatnią odsłonę słupszczanie rozpoczęli z przewagą 27 oczek.

Gospodarze, mimo znaczącej przewagi, kontrolowali wydarzenia na parkiecie nie lekceważąc rywala. Tę kwartę Energa Markos Słupsk wygrała 15:11. To najmniejsza różnica punktowa poszczególnych kwart w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy 80:49.

Najwięcej punktów dla zespołu Energa Markos Słupsk zdobyli: Kacper Żukowski – 29 oraz Nikodem Oleksy – 14. Osiem oczek dopisał Aleksander Kowalski, po sześć mieli Maciej Orzechowski, Mateusz Magiński i Dominik Szpakowski. Błażej Pańczyk zdobył pięć punktów, w tym jedną trójkę. Po dwa punkty do zwycięstwa dołożyli Szymon Ziółkowski, Michał Kozioł i Wojciech Sorbian. W zespole Młode Lwy Gdańsk liderami byli Dawid Ciesielski, który rzucił 29 punktów oraz Mateusz Kuźma, który zdobył 12 oczek.

Po tym zwycięstwie Energa Markos Słupsk zajmuje pierwsze miejsce w tabeli finałowej mając jeden punkt przewagi nad UKS-em 7 Trefl Sopot i Bryzą Kolbudy. Już w najbliższą niedzielę 17 marca słupszczanie grać będą w Gdyni z drużyną Gdyńska Akademia Koszykówki, która ma dwa punkty straty do słupszczan. (opr. rkh)