LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Powitanie wiosny tuż, tuż…

0

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska-Łeba” zaprasza do wzięcia udziału w rajdzie pieszym organizowanym (21 marca) z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Tego dnia odbędzie się też topienie marzann przez dzieci z lęborskich przedszkoli i szkół.

Lęborczanie rokrocznie w aktywny sposób witają pierwszy dzień wiosny. Wielu z nich chętnie bierze udział w rajdzie pieszym organizowanym 21 marca przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Lęborska-Łeba”.

O godzinie 9 spotykamy się na placu Pokoju i stamtąd wyruszy rajd pieszy pod kierunkiem przewodnika Tadeusza Krawczyka, który poprowadzi szlakiem zielonym do Małoszyc – mówi Jan Kiśluk, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Lęborska-Łeba”. – Dawno tamtędy nie chodziliśmy, więc odcinek tego szlaku, który wiedzie aż z Miastka do Łeby, będzie do przejścia. W Małoszycach na pewno będzie spotkanie ogniskowe, herbata i kiełbaski. To będzie ta część marszowa.

Atrakcją, która tradycyjnie wiąże się z powitaniem wiosny jest topienie marzann.

O godzinie 10.30 spotkamy się przy moście na ulicy Staromiejskiej i tam marzanny będą prezentowały swoje wdzięki – zapowiada Jan Kiśluk. – Tam pożegnamy zimę i myślę, że będzie to skuteczne pożegnanie. Zaznaczam, że my nigdy nie zaśmiecamy naszego miasta. Marzanny wyławiane są tuż przy granicach miasta. Śmieci w rzece nie zostają, Przypomnę, że co roku czyścimy rzekę Łebę i nie możemy sobie pozwolić, żeby tych śmieci pływało w niej więcej.

Zainteresowani udziałem w rajdzie mogą się zgłaszać do 19 marca telefonicznie (tel. 601 825 206) lub drogą elektroniczną na adres LOT (lotzl@wp.pl). (opr. rkh)

Skomentuj