LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kolejny pościg

0

Policjanci z ruchu drogowego lęborskiej komendy, patrolując drogę krajową nr 6, zauważyli kierującego pojazdem Mercedes, którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Po pościgu został zatrzymany.

Uwagę policjantów patrolujących krajową „szóstkę” zwrócił kierowca mercedesa. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, wyprzedzał inne pojazdy nie zachowując należytej odległości. Jechał od prawej krawędzi pasa do lewej. Policjanci podjęli próbę zatrzymania, ale kierowca mercedesa zajeżdżał im drogę, nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe. W końcu, widząc radiowóz, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg przekazując dyżurnemu komunikat o uciekającym kierowcy. Profesjonalna taktyka interwencji policjantów doprowadziła jednak do bezpiecznego zatrzymania ściganego pojazdu na poboczu drogi.

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Słupska, od którego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. 32-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Auto odholowano na policyjny parking. Mężczyzna usłyszał zarzuty przestępstwa niezatrzymania się do kontroli. Od kierującego pobrano też krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.

Skomentuj