LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

50 tysięcy na sportowo

0

Blisko 50 tysięcy kilometrów przemierzyli uczestnicy tegorocznej edycji wspólnej zabawy „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Kijkarze i biegacze zdobywają Pomorze, natomiast kolarze w lutym zdobywali górzyste drogi Hiszpanii.

W akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo” chodzi przede wszystkim o wspólne budowanie kondycji i poprawę samopoczucia mieszkańców chętnych do aktywnego spędzania czasu. Do rywalizacji dołączyć może każdy kto chodzi, biega, jeździ na rowerze. Miejsca uprawiania aktywności są terytorialnie nieograniczone . W tegorocznej edycji już odnotowano znaczne aktywności. Są one zasługą, m.in. kolarzy z Klubu Kolarskiego „Lew Lębork”, przygotowujących się do sezonu na zgrupowaniu w hiszpańskim Calpe. Kolarze z Lęborka podczas 13 dni intensywnego treningu zgromadzili łącznie ponad 13 tysięcy kilometrów, pokonując przy tym sumarycznie ponad 200 tysięcy metrów przewyższ.
Na wspólnym liczniku tegorocznej rywalizacji, na dzień 7 marca, czyli zaledwie po miesiącu od startu akcji widnieje dokładnie 45 tysięcy 51 kilometrów. To prawie jedna trzecia z założonego minimum – 150 tysięcy kilometrów. Kiedy ten cel zostanie osiągnięty partner akcji, firma Farm Frites Poland, dofinansuje zakup windy dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego. Kilometry zbierane są do 31 lipca bieżącego roku. Natomiast uroczystość podsumowania akcji i nagrodzenie najaktywniejszych uczestników odbędzie się 25 sierpnia podczas miejskiego festynu „Pożegnanie Lata”.

W zbieraniu kilometrów mo uczestniczyć osoby posiadające smartfon z zainstalowaną aplikacją Endomondo i przyłączą się do tej rywalizacji. O nagrody mogą ubiegać się te osoby, które wypełnią dodatkowo formularz rejestracyjny umieszczony na stronie internetowej lęborskiego starostwa powiatowego (www.powiat-lebork.com).

Skomentuj