LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Szczęśliwa przystań

0

W centrum Lęborka powstał nowy punkt przedszkolny – Szczęśliwa Przystań. Placówkę prowadzi Fundacja „Podaruj Odrobinę Szczęścia”, która na realizację projektu otrzymała dofinansowanie z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku.

W poniedziałek (4 marca) nastąpiło oficjalne otwarcie punktu przedszkolnego Szczęśliwa Przystań znajdującego się przy ulicy Staromiejskiej w Lęborku. Tego dnia z myślą o dzieciach przygotowano wiele atrakcji. Natomiast rodzice mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach ze specjalistami (psychologiem Agnieszką Rozenkranc oraz terapeutą i masażystą Mateuszem Neumannem). Placówka posiada najnowsze certyfikowane wyposażenie, kilka sal dydaktycznych oraz profesjonalną kadrę pedagogiczną. Prowadzi ją Fundacja „Podaruj Odrobinę Szczęścia”.

– Dzięki dofinansowaniu z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku, mogliśmy całkowicie przeobrazić duży lokal w centrum Lęborka, dostosowując go do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zakupić nowy certyfikowany sprzęt, który będzie wykorzystywany w codziennych zajęciach – informuje prezes fundacji Małgorzata Wesołowska.
Szczęśliwa Przystań w Lęborku będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:45 do 16:30. Do punktu przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Natomiast klub dziecięcy przyjmuje maluchy w wieku od roku do 3 lat. Dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego pobyt w przedszkolu oraz oferta terapeutyczna są całkowicie bezpłatne.

Skomentuj