LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Pomoc drogowa w ogniu

0

Cztery samochody pomocy drogowej spłonęły w niedzielną noc przy ulicy Przemysłowej w Słupsku. Policja nie wyklucza, że mogło dojść do celowego podpalenia. Wstępnie straty właściciela szacowane są na milion złotych.

Słupscy strażacy zawiadomienie o pożarze na ulicy Przemysłowej otrzymali po godzinie 21. Jak się okazało na jednym z parkingów płonęły cztery pojazdy należące do firmy realizującej usługi pomocy drogowej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w sile 17 ratowników – mówi st. kpt. Tomasz Ponczkowski z KM PSP Słupsk. – Działania nasze polegały na ugaszeniu pożaru tych samochodów. Na miejsce przyjechali również policjanci z technikami kryminalistycznymi, biegły z zakresu pożarnictwa oraz właściciel. Śledczy zabezpieczyli ślady. Aktualnie trwa postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności wybuchu pożaru, w czym nie wyklucza się udziału osób trzecich.

Bardzo szczegółowo wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia, policjanci przesłuchują świadków i ustalają osoby, które mogły widzieć coś podejrzanego lub mogą mieć informacje na temat pożaru i tego, kto za tym stoi – mówi nadkom. Robert Czerwiński, oficer prasowy KMP w Słupsku.

Według wstępnych szacunków straty spowodowane spłonięciem czterech ciężarowych lawet pomocy drogowej wynoszą milion złotych. (opr. jwb)

Skomentuj