LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Stypendia od starosty

0

Młodzi zdolni odebrali od starosty słupskiego stypendia i nagrody pieniężne na łączną sumę 46 tysięcy złotych. Finansowe wsparcie przyznano za wysokie osiągnięcia w nauce i egzaminach zawodowych oraz wyniki sportowe.

Powiat słupski docenił ambitną młodzież z regionu, udzielając najlepszym wsparcia finansowego. Granty wręczano za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Nie zapomniano też o wyróżnieniu uczniów klas technicznych za wysokie wyniki uzyskane na egzaminach zawodowych.

Dla mieszkańców powiatu słupskiego ze szkół średnich przyznaliśmy stypendia naukowe w różnych kategoriach, zarówno za bardzo dobre wyniki w nauce, bardzo wysokie średnie, ale także za bardzo dobre wyniki egzaminu potwierdzającego jakąś zdolność. Przyznaliśmy również nagrody za osiągnięcia sportowe, w tym za bardzo dobry wynik osiągnięty na imprezie sportowej, oraz stypendia sportowe dla osób, które rozwijają się sportowo, które już dzisiaj osiągają dobre wyniki, a jest szansa, że w przyszłości będą osiągały jeszcze lepsze – mówi Paweł Lisowski, starosta powiatu słupskiego.

Stypendia przyznano na okres 5 miesięcy w kwocie od 100-180 złotych. Natomiast wysokość jednorazowych nagród uzależniania była od indywidualnych sukcesów laureata. Łącznie na granty powiat przeznaczył 46 tysięcy złotych. Jednak aby otrzymać wsparcie, najpierw laureaci musieli pochwalić ponadprzeciętnymi efektami swojej pracy.

Żeby dostać stypendium, musiałem zdobyć 75 procent punktów z teorii, na teście teoretycznym, i 85 procent z praktyki – mówi stypendysta Hubert Mikszto. – A żeby w ogóle zdać egzamin, trzeba mieć odpowiednio 50-75 procent, przy czym trochę łatwiej jest na praktyce, trudniej na teorii, ale się udało.

W ubiegłym roku zdobyłam szósty wynik na świecie a trzeci w Europie i mistrzostwa Polski – mówi oszczepniczka z AML Słupsk Marcelina Witek – więc myślę, że ta nagroda jest właśnie za tamten rok.

Ponadto w tym roku samorząd dodatkowo przeznaczy 31 tysięcy złotych na stypendia za wyniki w nauce dla uczniów szkół powiatowych. (opr. jwb)

Skomentuj