LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Wiosna na obrazach

0

W holu głównym starostwa powiatowego pojawiła się niezwykła wystawa Małej ASP – Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku. To efekt końcowy kolejnego pleneru zimowego.

 

Obrazy, które można podziwiać wchodząc do głównego holu Starostwa Powiatowego w Lęborku powstały pod kierunkiem Aliny Walkusz w trakcie zimowego pleneru, który odbył się w Zielonce na terenie powiatu wejherowskiego. W plenerze wzięło udział 20 uczestniczek Małej Akademii Sztuk Plastycznych. Wykonano ponad 30 obrazów, które zdominowała tematyka wiejskich i miejskich klimatów. Na niektórych dziełach dostrzec można budzącą się do życia przyrodę.

Partnerami pleneru organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku oraz rodziców nastolatek było starostwo oraz Urząd Miejski w Lęborku (wydział ochrony środowiska). Prace prezentowane mieszkańcom powiatu lęborskiego to tylko część twórczości, która jest efektem plenerowej pracy.

Całość wystawy poplenerowej będzie można zobaczyć podczas wernisażu, który zaplanowano na 21 marca o godz. 17 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku. Tego dnia mile widziani będą mieszkańcy interesujący się sztuką i twórczością młodych artystów.

 

Skomentuj