LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kubuś Puchatek po remoncie

0

Miasto pochwaliło się zakończeniem przedłużonego remontu Przedszkola Miejskiego nr 25 w Słupsku. Konieczność wykonania gruntownych prac remontowych pojawiła się po ujawnieniu przez nas złego stanu budynku, w którym planowano jego docieplenie.

Świeżo wyremontowane Przedszkole Miejskie nr 25 imienia Kubusia Puchatka już służy najmłodszym mieszkańcom. Droga do kompleksowej rewitalizacji obiektu była jednak wyboista i długa. Po rozpoczęciu zeszłego lata prac termomodernizacyjnych zasygnalizowaliśmy w naszym materiale filmowym, że konstrukcja budynku jest w tak złym stanie, że potrzebuje o wiele większych nakładów finansowych niż tylko na docieplanie. Przedszkole na pół roku zostało zamknięte, a koszt remontu sięgnął kwoty 2,3 miliona złotych.

Całkowicie wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa – informuje prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka – dociepliliśmy także ściany zewnętrzne, i to już było zadanie z naszych środków dodatkowych. Docieplono również cokoły, bo okazało się, że problemy z konstrukcją wynikały niestety z tego, że przez lata użytkowania z powodu dość mokrego terenu uszkodzone zostały jej elementy. Docieplono stropodach wentylowany, strop wewnętrzny nad piwnicą, wykonano parapety zewnętrzne, wszystkie wewnętrzne schody i podesty, zewnętrzne i wewnętrzne rynny, rury spustowe, instalację odgromową, wymieniono instalację zewnętrznego ogrzewania oraz dodatkowo instalację kolektorów zewnętrznych.

Zakupiono także nowe meble, wyremontowano sześć sal, korytarze oraz kuchnię. Powstała nowoczesna pracownia komputerowa wyposażona w tablety oraz roboty do nauki programowania. Dzieci mogą korzystać również z tzw. dywanu interaktywnego. Jak mówią przedstawiciele przedszkola, tak dużych prac nie udałoby się wykonać bez dużego wsparcia rodziców.

Była bardzo duża grupa rodziców, która angażowała się w remont w różnych postaciach – jako sponsorzy, majstrowie, malarze, sprzątacze. Przewozili nas tu również z czwartego liceum, gdzie ulokowani byliśmy tymczasowo – mówi Jacek Kostrzewa, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 25 w Słupsku. – Tak więc serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, bo naprawdę okazali wielkie serce i dużo pomocy naszej jednostce, czego teraz widać efekty. Poświęcali swój czas, przychodzili po południu, po pracy. To niesamowicie duży wkład, niesamowite serce.

Dzięki sponsorom przedszkole Kubusia Puchatka otrzymało także nowe zabawki. W podobnej sytuacji było także przedszkole nr 24, w którym również przedłużyła się modernizacja. Władze miasta zapowiadają, że placówka zacznie funkcjonować lada moment. (opr. jwb)

Skomentuj