LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kolizja na torach

0

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj (18 lutego) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Pionierów w Lęborku. Samochód osobowy zderzył się z lokomotywą. W pojeździe znajdowała się kobieta z dziećmi.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w poniedziałek (18 lutego) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Lęborku, w pobliżu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Na wysokości stacji Lębork Nowy Świat doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą.

Kierująca citroenem 38-letnia mieszkanka powiatu lęborskiego, jadąca ze swoimi dziećmi, po zatrzymaniu się przed znakiem „stop” wjechała na tory – poinformowała asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

W tym samym czasie do przejazdu zbliżała się lokomotywa.

Jak wiemy, torami tymi nie jeżdżą już pociągi dalekobieżne, nie jeżdżą też pociągi SKM do Łeby, natomiast zdarza się, że jeżdżą po torach pojazdy służbowe PKP i na to też musimy być uczuleni – przypomina asp. sztab. Magdalena Zielke. W tym zdarzeniu na szczęście nic się nikomu nie stało. Kierująca poinformowała policjantów, że w momencie, w którym ruszyła oślepiło ja słońce. Warunki pogodowe są zmienne, więc pamiętajmy o ostrożności na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby pamiętali o przejazdach i nie bagatelizowali tego, że nic po nich nie jeździ, bo jeżdżą pojazdy PKP.

Na kierującą autem został nałożony mandat karny. (opr. rkh)

Skomentuj