SP-10 wygrała SMS Cup

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 imienia Orła Białego w Słupsku odbył się Turniej Piłkarski w ramach siódmej ligi SMS Cup rocznika 2006 i młodszych. Zwycięzcami turnieju zostali piłkarze Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku.

Tegoroczny turniej SMS Cup w całej historii rozgrywek okazał się najuboższym pod względem liczby rywalizujących drużyn. Było ich tylko pięć – LUKS Żelki Żelkowo, Szkoła Podstawowa nr 4 Słupsk, Szkoła Podstawowa nr 10 Słupsk oraz Gryf Słupsk i Gryf II Słupsk. Mecze trwały bez przerwy 15 minut i były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Tomasz Sznigierewicz, SMS Słupsk był bardzo zadowolony z wyrównanego i wysokiego poziomu prezentowanego przez poszczególne drużyny. Dzięki temu rywalizacja była ciekawa i pożyteczna dla wszystkich uczestników.

Cała piątka rywalizujących drużyn pokazała futbol na dobrym poziomie technicznym. Również LUKS Żelkowo, który przyjechał z młodszym zespołem i w jego składzie grały dziewczęta, nawiązywał wyrównaną walkę z pozostałymi drużynami. Drużyna Żelek prowadzona jest od kilku lat przez absolwenta słupskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Łukasza Stolarskiego. W najbardziej zaciętym meczu, decydującym o zwycięstwie w turnieju, spotkały się zespoły złożone z zawodników Gryfa. Jedni reprezentowali drużynę z Zielonej, a drudzy Szkołę Podstawową nr 10 w Słupsku. Reprezentanci SP-10 już w pierwszej minucie po szybkiej akcji zdobyli prowadzenie po bramce Oliwiera Pindora. Gryf starał się odrobić stratę przeprowadzając groźne akcje, ale były one nieskuteczne. W 12 minucie Oliwier Pindor podwyższył wynik spotkania na 2:0, a minutę później Maciej Wanat (syn trenera) ustalił wynik meczu na 3:0 dla SP-10. Obie drużyny prowadzą trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Tadeusz Wanat i Piotr Górniewicz, a pomagają im Marcin Kwaśniewski oraz Kamil Miastkowski.

Przed ostatnim meczem było już pewne, kto zostanie zwycięzcą turnieju. Szkoła Podstawowa Nr -10 miała 4 punkty przewagi nad pozostałymi zespołami, jednak ich ostatni przeciwnik SP-4 w przypadku zwycięstwa mógł zostać wicemistrzem. Mimo licznych sytuacji mecz zakończył się bezbramkowo. Dziesiątka zgromadziła 10 punktów pokonując kolejno LUKS Żelki Żelkowo 5:1, Gryfa II Słupsk 5:0 oraz Gryfa 3:0, remisując tylko to ostatnie spotkanie z SP-4 Słupsk.

W pozostałych meczach odnotowano następujące wyniki: Gryf I wygrał z SP-4 2:0, SP-4 pokonało Żelki 4:2, mecz Gryfa z Gryfem II zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 6:1.

Najmłodsi rocznikowo piłkarze z Żelkowa przegrali 0:1 z Gryfem II i 1:4 z Gryfem. Natomiast podopieczni Piotra Świętochowskiego piłkarze SP-4 wygrali 2:0 z Gryfem II. Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła SP-10 Słupsk, drugi był Gryf Słupsk, trzecia SP-4 Słupsk, czwarty Gryf II i piąte miejsce przypadło drużynie LUKS Żelki Żelkowo. Najlepsze zespoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe. Zawodnikiem turnieju okazał się Oliwer Pindor z SP-10, tytuł króla strzelców zdobył Aleks Ślusarczyk (Gryf), a najlepszym golkiperem został Kuba Dymowski z SP-4. Wyróżniono też najbardziej perspektywicznych zawodników. Za takich uznano Daniela Seńko i Adriana Jarząba z Żelkowa oraz Błażeja Stycznia, Bartosza Adamca i Bruna Nowickiego z SP-4 Słupsk. (opr. rkh)