LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Zima nam niestraszna

0

Nadszedł długo oczekiwany przez uczniów czas, czyli ferie zimowe. W związku z tym w Lęborku przez najbliższe dwa tygodnie będą organizowane zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz świetlicowe. Jednym z większych wydarzeń będzie całodniowa impreza w Szkole Podstawowej nr 8.

W województwie pomorskim przerwa zimowa od zajęć szkolnych – według harmonogramu – rozpoczyna się 11 lutego i potrwa do 24. Z myślą o dzieciach i młodzieży w lęborskich placówkach miejskich organizowane będą interesujące wydarzenia. Ferie w mieście można będzie spędzić korzystając z zajęć oferowanych przez muzeum czy też bibliotekę. Otwarte będzie również ogólnodostępne lodowisko.

Dla tych, którzy pozostają w mieście, przygotowaliśmy szereg działań – informuje Marian Kurzydło, zastępca burmistrza Lęborka. – To są różne propozycje dla małych dzieci, ale i takie, które pozwolą spędzić czas z rodzicami. Bezpłatne lodowisko czynne codziennie od godziny dziesiątej do dwudziestej, z przerwą technologiczną od czternastej do piętnastej. Zapraszamy na nie w ferie całe rodziny.

Podczas ferii czynne będą również kino „Fregata” oraz miejska pływalnia. Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku planuje przeprowadzenie rozgrywek sportowych dla uczniów szkół podstawowych.

Proponujemy rozgrywki piłki nożnej, piłki siatkowej, tenisa ziemnego i stołowego – wymienia Marian Kurzydło. – Również w każdej naszej szkole podstawowej będą różne zajęcia. O wszystkich można się dowiedzieć bezpośrednio w placówkach. W każdej będą zajęcia świetlicowe, rekreacyjno-sportowe, ale również przedmiotowe, o ile uczniowie wyrażą takie chęci.

Do większych wydarzeń zaliczyć będzie można imprezę „Zima nam niestraszna”, która odbędzie się 16 lutego w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku.

Impreza potrwa od godziny dziesiątej do osiemnastej i adresowana jest do całych rodzin. Będzie też strefa bobasa, a więc uczestniczyć w niej mogą również małe dzieci. Będą zajęcia kulinarne, a jednym z ciekawszych będzie budowanie miasta marzeń z 25 tysięcy drewnianych klocków. Cała sala będzie wypełniona atrakcjami – zapewnia wiceburmistrz Kurzydło.

Ferie można więc spędzić na wiele ciekawych sposobów. Aby były one w pełni radosne trzeba też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby nasze ferie były bezpieczne – napomina st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – Mamy w Lęborku lodowisko, z którego można bezpiecznie korzystać i unikajmy wchodzenia na inne zamarznięte zbiorniki wodne. Lód może załamać się pod ciężarem osób, które na nim przebywają.

Uczniom pozostaje życzyć dobrego wypoczynku i chęci do nauki po powrocie do szkoły. (opr. rkh)

Skomentuj