LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Woda dla Biedronki

1

Ruszyła już budowa kolejnego w Słupsku marketu Biedronka. Jeszcze bez wbicia w grunt pierwszej łopaty, ale już z utrudnieniami w ruchu na ulicy Piłsudskiego. Spółka Wodociągi wykonuje przyłącza do punktu handlowego, który powstanie na terenie PKS-u.

Kierowcy korzystający z ulicy Piłsudskiego jako alternatywy dojazdowej do osiedla Niepodległości zostali ostatnio zaskoczeni utrudnieniami. Niektórzy uznali to nawet za oznakę rozpoczęcia remontu nawierzchni tego komunikacyjnego szlaku. Okazało się jednak, że ich nadzieje nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Roboty w pasie drogowym oznaczają początek budowy kolejnego marketu Biedronki. Jak już informowaliśmy, powstanie on na terenach należących do słupskiego PKS-u. Zanim jednak rozpoczną się roboty budowlane, konieczne jest podłączenie mediów. Jako pierwsza zajęła się tym spółka Wodociągi Słupsk, która musi dokonać niezbędnych przełączeń, co wiąże się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu na tej ulicy.

Przypomnijmy, że sama inwestycja budzi niepokój mieszkańców i radnych. Chodzi o kolejny teren, który będzie utrudniał gospodarkę wodami opadowymi w tym rejonie miasta. Obecność marketu handlowego rodzi również pytania o przyszłe rozwiązania komunikacyjne, czyli wjazdy i wyjazdy. Ulica Piłsudskiego i tak już należy do ruchliwych. Na dodatek o bardzo zniszczonej nawierzchni. W dalekich planach miejskich znalazła się jej modernizacja, a perspektywiczne myślenie handlowców znacznie wyprzedziło myślenie włodarzy miasta.(rkh)

Dyskusja1 komentarz

Skomentuj