Eliminacje dla Energa Markos

0

Młodzi koszykarze Energa Markos Słupsk w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej U-13, pokonali w hali Gryfia drużynę Maximus Basketball 94:32. Tym samym zajęli pierwsze miejsce w grupie „B”.

W rozgrywkach sezonu 2018/2019 rywalizowało czternaście drużyn podzielonych na dwie grupy. Najlepsze trzy z każdej uzyskiwały awans do fazy finałowej, gdzie rozpoczną walkę o miejsca 1-6. Podopieczni Daniela Orzechowskiego rundę zasadniczą mogą uznać za bardzo udaną. Przegrali tylko jeden mecz u siebie z Treflem, ale udał się im rewanż na wyjeździe.

Możliwość rozegrania ostatniego mecz młodych koszykarzy Energa Markos Słupsk z zespołem Maximus Basketball w „ twierdzy Gryfia” była wyróżnieniem dla słupszczan, którzy w tym sezonie zrobili duże postępy. Podopieczni Daniela Orzechowskiego znakomicie weszli w mecz od rzutu zza łuku Dominika Szpakowskiego i był to sygnał, że gospodarze mimo awansu do najlepszej szóstki grać będą o jak najlepszy wynik. Po pierwszych pięciu minutach gry Markos prowadził 12:0. W dziewiątej minucie było już 20:5 dla słupszczan. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali różnicą 22 punktów (27:5). W drugiej kwarcie drużyna z Trójmiasta nadal nie była w stanie zatrzymać szybkich kontr słupskiego zespołu. Po kwadransie gry różnica punktowa wynosiła 30 oczek (45:15). Pierwszą połowę Energa Markos Słupsk zakończyła zwycięstwem 51:13. Taka różnica punktowa przed drugą połową prognozowała wysokie zwycięstwo gospodarzy. Ostatnie dwie kwarty pokazały, że koszykarze Maximusa Basketball nie byli w stanie nic ugrać. Trzecią kwartę przegrali różnicą 14 punktów 20:6, ostatnia zakończyła się wynikiem 23:12. Zwycięstwo Energi Markos Słupsk różnicą 62 punktów było zasłużone. Trener Daniel Orzechowski cieszył się, że ciężka praca na treningach przynosi wymierne efekty.

Punkty dla słupskiego zespołu zdobywali: Kacper Żukowski -18, Dominik Szpakowski -15, w tym trzy za trzy, 15 zdobył również Michał Kozioł. Aleksander Kowalski rzucił 9 punktów, a Mateusz Magiński 8. Po 4 punkty mieli Jakub Wasilewski i Oliwier Dąbrowski, natomiast Nikodem Oleksy, Wojciech Sorbian i Maciej Orzechowski dopisali po 2 oczka, a 1 punkt dorzucił Adrian Bielecki. (opr. rkh)