LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Strzelecki memoriał

0

Na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” odbył się XVI Memoriał imienia Marka Gąsiorowskiego. Zwycięzcą rywalizacji memoriałowej został gdynianin Jan Więcławski.

Tradycyjnie pierwsze zawody strzeleckie każdego roku dla amatorów rozpoczynają się od Memoriału im. Marka Gąsiorowskiego, byłego strzelca, działacza sportowego oraz wychowawcy młodzieży, który zmarł w 2003 roku. W tegorocznych zawodach udział wzięło ponad 60 zawodników z klubów Trójmiasta, Szczecina, Bydgoszczy, Koszalina, Bobolic, Pucka i oczywiście Słupska, którzy swoje umiejętności sprawdzali w dziewięciu konkurencjach strzeleckich. Sędzią głównym zawodów była Mirosława Sagun-Lewandowska, a sędzią punktowym Robert Kraskowski. Oboje są wychowankami Gryfa Słupsk oraz trzykrotnymi olimpijczykami.

Poziom zawodów, szczególnie w konkurencjach pistoletowych, jest bardzo wysoki – mówi Robert Kraskowski, sędzia punktowy. – To cieszy. Czekamy też na pierwsze rekordy. Ze względu na prestiżowa nagrodę, jaką jest puchar Marka Gąsiorowskiego, niektórzy zawodnicy przyjeżdżają do Słupska tylko na te zawody. Nawet z drugiego krańca Polski.

W tegorocznym memoriale bezkonkurencyjnym strzelcem okazał się Jan Węcławski z Neptuna Gdynia. Zajął on pierwsze miejsca w konkurencji pistolet sportowy 20 strzałów, uzyskując 184 punkty, był pierwszy strzelając z rewolweru 183 punkty, a w pistolecie centralnego zapłonu zdobył 192 punkty. Natomiast w finale australijskim zajął trzecie miejsce. Wśród zawodników gospodarzy, pierwsze miejsce w karabinie sportowym z wynikiem 164 punktów wywalczył Zdzisław Kurta, trzeci był też słupszczanin Wojciech Stasiak, a jego wynik to 119 punktów. Słupszczanie stawali jeszcze na podium w konkurencji pistoletu centralnego zapłonu, w której drugie miejsce zajął Andrzej Połeć (186 punktów), a w pistolecie sportowym z wynikiem 178 punktów zajął trzecie miejsce. Również trzecie miejsce wywalczył Artur Chromiński, który uzyskał 300 punktów w konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów.

W pozostałych konkurencjach czołowe miejsca zajmowali zawodnicy innych klubów. Karabin pneumatyczny 40 strzałów z wynikiem 348 punktów wygrał Daniel Wojnikiewicz (Koliber Koszalin), drugi był Adam Słowik (288 punktów), miejsce trzecie z wynikiem 229 zajął Aleksander Lichota (niezrzeszony). Z pistoletu pneumatycznego wynik 355 punktów dający pierwsze miejsce miał Marek Krotowicz (Neptun Kosakowo). Bon również najlepszy w finale australijskim. Natomiast Krzysztof Bonczek (STS Szczecin) z wynikiem 351 punktów był drugi w pistolecie pneumatycznym. W konkurencji dla dzieci – karabin sportowy 10 strzałów leżąc – miejsca od pierwszego do trzeciego zajęli Marcin Łabik, Michał Mikliński i Daria Chromińska. (opr. rkh)

Skomentuj