LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Perony wyżej

0

Teren dworca kolejowego w Ustce z dnia na dzień zmienia swój wygląd. Zima nie przeszkadza w przebudowie linii kolejowej, łączącej nadmorski kurort ze Słupskiem. Nowe perony ułatwią pasażerom korzystanie z usług kolejowych przewoźników.

Sezon turystyczny w Ustce ruszy za nieco ponad cztery miesiące. Przygotowuje się do niego nie tylko miasto, ale i kolej. W ramach projektu dotyczącego modernizacji linii kolejowej 405 trwają prace budowlane na terenie dworca. Wymieniane jest całe torowisko, ale pasażerów na pewno najbardziej ucieszą nowe perony. Inwestycja realizowana jest przez PKP. Podwyższenie peronów ułatwi pasażerom bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Dodatkowo inwestycja ta jest spójna z inwestycją, do której przygotowuje się miasto – mówi Eliza Mordal z usteckiego magistratu – czyli przebudowy dworca kolejowego, budowy dworca autobusowego, które w tym roku zostaną rozpoczęte. Dworzec kolejowy w Ustce w ogóle zmieni swoje oblicze, będzie miejscem przyjaznym wszystkim – i osobom starszym, i matkom z dziećmi, i niepełnosprawnym. Wiemy nie od dziś, że turyści chętnie korzystają z tej drogi kolejowej, jest ona dla nich po prostu wygodna. Chcemy więc naszym mieszkańcom i turystom to korzystanie ułatwiać.

Stawiane są w tej chwili ścianki oporowe nowego peronu. Pozwalają one już ocenić jego przyszłą wysokość. O ile tempo prac na stacji kolejowej rokuje ich zakończenie jeszcze przed startem sezonu letniego, o tyle na przystanek Ustka Osiedle trzeba chyba będzie poczekać. Tym bardziej, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa węzła przesiadkowego. Władze miasta planują, że będzie on gotowy po niespełna pół roku. (opr. jwb)

Skomentuj