LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Start przed trzydziestką

0

Słupszczanie, którzy nie ukończyli jeszcze trzydziestu lat mają szansę rozpocząć własną działalność gospodarczą ze wsparciem funduszy europejskich. Na podjęcie tej decyzji mają mało czasu, ponieważ spotkanie informacyjne odbędzie się już 12 lutego.

Młodzi mieszkańcy regionu słupskiego, którzy nie ukończyli jeszcze trzydziestu lat, stają przed kolejną szansą rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Pomocne w tym mają być fundusze europejskie, o których będzie mowa 12 lutego o godz. 10 podczas spotkania w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza przede wszystkim osoby poniżej 30. roku życia. Zainteresowani dowiedzą się o możliwościach pozyskania środków unijnych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, wśród których wymieniane są dotacje do konkretnych projektów w maksymalnej wysokości 27 tysięcy złotych oraz nisko oprocentowane pożyczki.

Aby wziąć udział w spotkaniu informacyjnym trzeba do 11 lutego przesłać formularz zgłoszeniowy na adres: slupsk.pife@pomorskie.eu lub zgłosić się telefoniczne pod numerami: 59 714 18 44 lub 59 714 18 45. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (pomorskiewunii.pomorskie.eu). Potwierdzenie otrzymane zwrotnie jest równoznaczne z wpisaniem zgłaszającego na listę uczestników spotkania. Grono potencjalnych beneficjentów tego europejskiego programu znacznie się poszerzyło.

Grupa uczestników naprawdę jest dość szeroka – mówi Dominika Gregorek, przedstawicielka Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku. – O środki mogą starać się zarówno osoby nieaktywne zawodowo, niepracujące, także zarejestrowane w urzędzie pracy, ale i osoby pracujące – od tego roku to nowość – zatrudnione np. w ramach umowy krótkoterminowej czy też umowy o dzieło lub zlecenia.

Wnioski aplikacyjne do projektu Aktywni w biznesie – szkolenia i dotacje na otwarcie działalności gospodarczej składać będzie można do końca lutego tego roku. (opr. jwb)

Skomentuj